Події на Мурафському кар'єрі. Провокація проти УНСО на Вінниччині

Події на Мурафському кар'єрі. Провокація проти УНСО на Вінниччині

пятница, 24 июля 2015, 13:45

Відучора певними антиукраїнськими джерелами розповсюджується провокаційна інформація про те, що активісти крайової команди УНСО Вінниччині якимось чином можуть бути причетні до подій на ДП "Мурафський кар'єр" (смт. Мурафа, Шаргородський р-н, Вінницька область). Зокрема, стаття про це з'явилась і у відверто заангажованій газеті "Вєсті" під "гучним" заголовком "Карьер в Винницкой области захватили под флагами УНА-УНСО".  Щоправда в друкованій версії заголовок чомусь відрізнявся від онлайн - версії. "Под Винницей ветерані АТО воевали за карьер"... Може тому, що за друкований текст легше судитись, чи не так?

Газетка добре відома свідомим та мислячим українцям своєю активною антидержавницькою позицією, неодноразово на це звертали увагу й громадські активісти. На жаль, відповідні владні та правоохоронні органи не поспішають вживати заходів. Цього разу мова йде про намагання в черговий раз використати назву та символіку організації УНСО з очевидною метою паплюження іміджу національного-визвольного патріотичного руху, який відомий не лише активною державницькою позицією та відстоюванням інтересів української нації ось вже 25 років, конкретними кроками на цьому нелегкому шляху, зокрема й створенням окремого Добровольчого батальйону УНСОбійці якого вже рік воюють за територіальну цілісність України проти російського агресора на сході України. 

В свіжій "новині" про події на ДП "Мурафський кар'єр", начебто пов’язані з УНА-УНСО, автори текстів дозволяють собі використання вже давно неактуальних штампів на кшталт "15 человек с символикой праворадикальной организации УНА-УНСО" , а також відвертий наклеп на зразок "Кстати, Минюст признал организацию УНА-УНСО пособниками фашистов". 

Треба віддати належне журналістам "Вєстей", яким таки вдалось спромогтися на "хорошу міну при поганій грі", опублікувавши реальний коментар юриста Вінницького осередку УНСО В.Іващенка, в якому він чітко пояснює, що Вінницький осередок УНА-УНСО не має відношення до жодних дій, які відбувались на території кар'єру 23 липня: 

... "Мы давно уже отошли от этого хозспора. Разобрались и поняли, что там не все так гладко, как нам рассказывали. Поэтому эти боевики, которые штурмовали карьер, - пытаются либо подставить нас, используя нашу символику при обычном рейдерстве, либо устроить против нас провокацию - ведь на носу выборы" , - сообщил "Вестям" юрист УНА Владимир Иващенко. По его словам, как только в Мурафе началась перестрелка, в Винницкий офис УНА-УНСО прибежали местные сотрудники СБУ - узнать, не участвуют ли те в захвате. "А у нас недавно был вышкол, и все разъехались по домам, в отпуск. Остальные сейчас готовятся к выборам", - пояснил юрист. В УНА-УНСО также высказали сомнения по поводу охранной фирмы, которую пытались вытеснить с объекта: "Связана она с Донбассом или нет, непонятно.

Нас очень беспокоит то, что на территории области появилось де-факто военное подразделение. Весной они входили на предприятие, и были вооружены по стандартам АТО - теперь такие структуры разошлись по всей Украине", - сказал нам представитель УНА-УНСО."

В свою чергу, щоб зняти остаточно всі сумніви громадськості щодо ситуації, публікуємо в повному об'ємі офіційне Інформаційне повідомлення УНА-УНСО Вінниччини:

   "З приводу подій на ДП "Мурафський кар'єр" 23 липня 2015 року (смт. Мурафа, Шаргородський р-н, Вінницька область).
Офіційно заявляємо: політична партія УНА-УНСО, громадська організація Українська Націоналістична Самооборона - УНСО, наші дочірні структури, члени нашої Організації, а також дружні нам інші громадські утворення в згаданих подіях участі не приймали.
Також спростовуємо неправдиву інформацію, розтиражовану деякими ЗМІ, про те, що під час цих подій використовувалась символіка УНА-УНСО.
Нас абсолютно не цікавлять подібні напрямки "діяльності". Хоч нам і не байдужий той очевидний факт, що розкрадається майно державного підприємства. На наш погляд, "дерибан" цього підприємства - це ще один удар по економіці України.
Члени УНА-УНСО завжди були і є державниками, ми переконані в тому, що жодним чином не можна допустити війну, смуту, хаос в наші мирні міста. Саме тому, глибоке занепокоєння нашої Організації викликає наявність на території Вінницької області озброєних підрозділів, які невідомо ким управляються та з якими цілями створюються і утримуються.
Про це ми неодноразово інформували представників влади, правоохоронні органи та громадськість.     Нажаль, на упередження ніхто не спрацював. Сподіваємось, ця подія буде наукою правоохоронним органам на майбутнє.
     
      За дорученням УНА-УНСО Вінниччини,
      Командир Крайової команди УНСО,
      сотник Сергій Чумак"

Інформаційний центр УНСО