Війна - лакмусовий папірець для суспільства

Війна - лакмусовий папірець для суспільства

четверг, 6 августа 2015, 15:15

Днями гостями студії програми "Просвіта" в ефірі радіоканалу Вінтера Вінницької обласної телерадіокомпанії стали куратор благодійного фонду УНСО Наталя Пульнікова, заступник керівника навчального центру УНСО з виховної роботи Петро Кузів (Друг Шаман) та один із командирів Добровольчого батальйону УНСО територіальної оборони Вінницької області Ігор Юкальчук (Друг Ігор).

95 років тому, 30 липня, у Празі виникло одне з перших військово-патротичних об'єднань — українська військова організація, яка пізніше перетворилася на військово-політичну партію — Організацію Українських Націоналістів (ОУН). Створена вона була на з'їзді українців-військовиків під керівництвом командира січових стрільців, полковника Євгена Коновальця. Саме з таких об'єднань у подальшому й виникали інші, найвідоміші військово-патріотичні спілки. На разі в Україні таких є чимало, але всі вони орієнтуються на своїх героїчних попередників, наслідують їхні подвиги. Тож про військово-патріотичні традиції в Україні, організації, які їх втілюють в життя, виховання молоді за найкращими прикладами наших славних предків й шла мова у програмі “Просвіта” з гостями студії.

Говорили про феномен військово-патріотичних рухів в Україні; історію, міфи та стереотипи, пов'язані з УНСО, які, насправді, дуже далекі від правди. Згадали про традиції, про бойові та військово-патріотичні вишколи для молоді в нашій організації, про Навчальний центр УНСО на Вінниччині. Приділили увагу питанням формування резервних батальйонів територіальної оборони, волонтерській допомозі фронту, і, зокрема, обговорили роль та місце жінок у сучасній війні, яка точиться на сході України.  

Пропонуємо Вашій увазі прослухати всю передачу та отримати ґрунтовні фахові відповіді від представників УНСО на актуальні питання ведучої:

Війна — річ жахлива і неприпустима, однак саме вона є тим лакмусовим папірцем для суспільства, завдяки якому проявляються усі його як найжахливіші, так і найкращі якості. Тож поряд із тероризмом, мародерством, ошуканством, зустрічаються і найвищі прояви героїзму, єднання, братерства. І це не дивно, адже ми українці — народ, який зріс на найкращих військово-патріотичних традиціях. Наші предки самовіддано боронили свій край від ворога. Зараз настав наш час це робити. Тому шукаймо в собі лише найкраще і не біймося його проявляти. Бо від кожного з нас, простих людей, залежить, чи запанує, зрештою, мир і спокій на нашій землі.

Стаття підготовлена Інформаційним центром УНСО
за матеріалами передачі "Просвіта" ВОДТРК