"Доки Путін фундаментально не отримає по рогах - він нікуде не піде" - боєць УНСО "Сокіл"

"Доки Путін фундаментально не отримає по рогах - він нікуде не піде" - боєць УНСО "Сокіл"

Monday, 28 September 2015, 15:30

Фото Н.Приходька"Сокіл", боєць, а точніше вже дембель 131-го ОРБ. Сапер-розвідник, що провоював рік. При знайомстві справив враження простої, щирої людини. Манера спілкування така ж сама. Мали час говорити з ним багато, і на мій погляд, наша розмова виявилась досить розлогою та цікавою.

- Друже, ти сам звідки, і скільки пробув на фронті?

- З Черкас. На фронті пробув рік. Починав як кулеметник, ще у складі 54-го ОРБ, потім став сапером-розвідником вже тут.

- Як ти вважаєш, що найважче в саперній справі?

- Ну, це як подивитися. В саперній справі по науці - немає нічого такого вже важкого. Вчишся, запам'ятовуєш, застосовуєш на практиці. Набагато складніше - знайти в собі творчу жилку, діяти не стандартно, не по науці: от наприклад: левова частина розтяжок робиться на рівні голені, а можна ж зробити інакше. На рівні шиї наприклад. Зачепив - голову відірвало одразу. Або. нам розказували, можна зробити свідомо помітну розтяжку, таку, аби її було видно навіть у темряві, і всі її переступатимуть. Так? А одразу за розтяжкою, закласти міну. Ворог переступив і одразу вступив:) Цього не можливо навчити - це треба віднайти у собі.

- Як ти вважаєш, за рахунок чого, в першу чергу, Україна переможе в цій війні?

- Я вважаю, що за рахунок добровольців, волонтерів та навчених воїнів. Я сам, рік тому, пішов Добровольцем. Спецпризначенців сюди б побільше... Ну і командування має бути більш ефективним. Злагодженість дій в командуванні - основоположна ланка в такому складному механізмі як фронт.

- Як ти бачиш себе після фронту?

- Ну, спочатку відпочину, подивлюсь навколо, що та як. Знайду собі хорошу дівчину, а там подивимось:))) Якщо чесно, я не дуже бачу себе в мирному житті. Я маю на увазі працювати десь там на будівництві, хоча до війни такий досвід мав, чи охоронцем... Якщо вже охоронцем, то не продовольчого складу і не магазину мобільного зв'язку, а, може, віп-персони. Хоча ти знаєш, як туди потрапити? Я - ні... Дуже хотілося б спробувати свої сили в якомусь загоні спецпризначення, і взагалі, хотілося б, аби такі загони в подальшому формувалися ВИКЛЮЧНО з учасників війни. справжніх Патріотів та Націоналістів, навчених бійців. Це, на мою думку значно підвищить безпеку в країні, а головне її обороноздатність.

- Коли ти думаєш, Росія піде з України, адже останнім часом, у ЗМІ все частіше можна почути думку, що заради відбілювання власного іміджу. Путін перекине регулярку та найманців до Сирії?

-Я б теж, на місці москаля в Сирію поїхав, інша культура, ментальність, архітектура. Світ подивитись, бороданів побачити.... (сміється), а якщо серйозно - доки Путін фундаментально не отримає по рогах - він нікуди не піде. Але хочу всіх заспокоїти - по рогах він отримає, і дуже скоро!

Розмову вів Назар Приходько