Автопробіг пам'яті Кобзаря 09.03.2018р.

Автопробіг пам'яті Кобзаря 09.03.2018р.

9 марта - 10:00
Миронівка-Канів

Сьогодні відбувся автопробіг з нагоди вшанування пам'яті великого Кобзаря Т. Г. Шевченка Миронівка-Канів, організований начальником штабу УНСО Київської області Содель О. О. 

Люди зібрались для вшанування цього видатного поета і борця за волю українського народу біля пам'ятника Шевченку в м. Миронівка, для покладання квітів, потім вирушили до Тарасової гори у м.Канів, де отці УПЦ відправили молебен в пам'ять великого Кобзаря,  та наші побратими підняли стяг УНСО, який вже не перший рік майорить на схилах Дніпра, за їх ініціативи. На завершення духовенство УПЦ КП і представники УНСО відвідали Храм святої покрови/козацька церква/. 

У заході взяли участь: ГО УНСО, духовенство Миронівського  р-ну УПЦ КП, мерія, спілка АТО, Миронівський волонтерський фонд та небайдужа активна громада міста.

 

Тарас Шевченко - видатний поет, захисник національних інтересів українського народу, великий борець за волю своєї Батьківщини, відстоював права нашого народу на його вільний суверенний розвиток.

«Він був сином мужика — і став володарем в

царстві Духа.. Він був кріпаком — і став велетнем у

царстві людської культури».

Максим Рильський

З великої любові поета до України, до свого народу виросла правдива, неповторна поезія Кобзаря :

"Свою Україну любіть. 

Любіть її… Во врем’я люте. 

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть."

Зараз, в незалежній Україні, мрії Шевченка, хоч і повільно, але поступово здійснюються. Піднявся рівень національної свідомості, відроджується козацька слава, дух лицарства, утверджуються національні ідеали, дух нації, воскресає українська пісня, немає перешкод для утвердження української мови. Для нас, українців, він і досі залишається одним із символів свободи та боротьби, а його творчість і по цей день залишається актуальною і пророчою.

У наш час запальне слово Шевченка нам, як ніколи, потрібне. Необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра і рівності, його політичні переконання, його нескінченне прагнення свободи, краса його творінь, безмежна любов до своєї Батьківщини, мрії про краще майбутнє для свого народу.

"Не вмирає душа наша, 

Не вмирає воля.

Й неситий не виоре 

На дні моря поле. "