Пікетування на захист Ігора Мазура "Тополі"

Пікетування на захист Ігора Мазура "Тополі"

воскресенье, 10 ноября 2019, 23:00

Близько 19 години 9 листопада, у відповідь на затримання на польському кордоні заступника Голови УНА-УНСО Ігора Мазура «Тополі», унсовці і громадські активісти, разом більше двох сотень чоловік, пікетували Посольство Республіки Польща що  у Києві. Разом з тим, пікети посольств Польщі відбулись у Львові, Харкові і Одесі. У пікетах брали участь не лише укарїнці, а також і громадяни польщі. Акції пройшли з вимогою до Польської сторони якомога швидше звільнити Ігора Мазура з під варти. Після посольства, активісти пікетували Міністерство закордонних справ України з вимогою якомога скоріше втрутитися в ситуацію і сприяти звільненню Тополі.

Це затримання стало сильним ударом по іміджу Польщі в Україні, як найближчого західного союзника, адже воно грає лише на руку Росії, яка є нашим спільним опонентом у міжнародних відносинах. Однак, слід відмітити, що доволі оперативно з’явилась заява віце-спікера Польського сейму  Малґожати Ґошєвської.
На захист Ігоря Мазура

Друзі,

Я закликаю до спокою та розсудливості. Затримання на польському кордоні Ігоря Мазура є виключно технічним виконанням Республікою міжнародних угод та зобов'язань. Відважний громадянський активіст і ветеран війни на Донбасі, Грузії та Чечні став жертвою дій східних сусідів. Він був внесений російськими службами до реєстру затримань Інтерполу. Це – наочний приклад використання Кремлем інститутів міжнародного права для політичної помсти. Ми не можемо піддатися на провокацію. Ми не можемо бути акторами російського сценарію.

Польща зробила те, що мусила була зробити. Вона затримала особу, яка фігурує в реєстрі. Але – для з’ясування ситуації. Ми вже багато чого знаємо. І я запевняю вас, що дорога до Росії не є відкритою. Польська влада та суди ретельно розслідуватимуть цю справу, а я, зі свого боку, допомагаю і гарантую невинність Ігоря Мазура щодо російських звинувачень.

Малґожата Ґошєвська, Віцеспікер Сейму РП

Звісно, УНА-УНСО висловлює свою вдячність пані Ґошєвській за її позицію і підтримку.

Стихійні пікети які відбулися на підтримку Ігора Мазура продемонстрували єдність націоналістичних сил України, їх миттєву реакцію на загрози які постають. Ми певні, що ця прикра подія покликана продемонструвати настрої Польського політикуму, його бажання виступити союзником України аніж маріонеткою Кремля. В одночас, ми розуміємо, що Росія хитро використовує всі доступні інструменти, в тому числі Інтерпол, задля того щоб внести розбрат  між країнами, які в союзі разом можуть протистояти її інтересам. 

УНА-УНСО висловлює вдячність всім хто взяв участь у пікетах і сприяє звільненню Ігора Мазура.

Інфоцентр УНА-УНСО