Цвях повертається додому

Цвях повертається додому

четверг, 12 августа 2021, 20:30

Завдяки домовленостям, яких досягли українська та грузинська сторони, тіло Леоніда Ткачука - «Цвяха», воїна УНСОвця, що загинув боронячи територіальну цілісність Грузії, урочисто перепоховають у Львові на Личаківському цвинтарі. Запрошуємо членів Організації та всіх небайдужих долучитися до урочистої зустрічі героя на Батьківщині. Літак з Тбілісі прилітає в міжнародний аеропорт Бориспіль у суботу 14 серпня о 15:00 год за Київським часом.

Цвях – стрілець добровольчого батальну УНСО «АРГО», що воював на стороні Грузії проти Росії під час Грузино-Абхазького конфлікту. В підрозділі він перебував разом з батьком – Обухом. Помер від смертельного поранення, прикриваючи відступ підрозділу зі Шроми, що поблизу Сухумі.

«Грузини відступили й ми нашими малими українськими силами бійців УНСО не врятували ситуацію на фронті. 28 років сплюндрована могила з тілом мого бойового товариша була недоступна. І ось кілька днів назад за домовленістю між сторонами прах "Цвяха" і ще чотирьох грузинів передали в Тбілісі. Батько Олексія хоче, щоб тіло сина передали та перепоховали у Львові.» - пише Ігор Мазур Тополя про обставини, що дали можливість перепоховати останки Цвяха в Україні.