Відкритий лист УНА-УНСО до Президента республіки Польща та польського народу з нагоди Дня Незалежності.

Відкритий лист УНА-УНСО до Президента республіки Польща та польського народу з нагоди Дня Незалежності.

четверг, 11 ноября 2021, 04:15

Відкритий лист УНА-УНСО

до Президента республіки Польща та польського народу

з нагоди Дня Незалежності.

 

 В різні часи, різні народи по різному бачать свою історію та історію інших народів, але всі народи в усі часи однаково хочуть жити повним та щасливим життям.

                Доля українського та польського народів багато в чому подібна. Злети та падіння державного життя поєдналися з складним національним буттям. Прагнучи перемог та не зважаючи на трагедії національного масштабу наші нації вижили та прийшли у сьогодення маючи власні держави. Не знайдеться в світі народів які на різних історичних етапах не пройшли через взаємні претензії. Українська та польська нації мали багато темних, але й так само світлих та славетних сторінок історії, що нас об’єднували у минулому. Українську та польську націю поєднують спільні перемоги які ми разом здобували, як то наприклад Грюнвальд, а також 1920 рік коли Київ було визволено об’єднаним українсько – польським військом від московської нечисті. Так само й «Диво на Віслі» коли українці допомагали полякам боронитися від червоної чуми та Польська Республіка зуміла відстояти незалежність, завдавши поразки більшовикам.  Петлюра та Пілсудський знайшли спільну мову в умовах загрози від Москви. Болісні для обох народів питання Голодомору та Катині вимагають справедливого розслідування та засудження.

            Читаючи темні та світлі сторінки взаємостосунків між нашими народами ми не можемо забувати про майбутнє в якому нам жити поруч у своїх національних державах. Історична пам’ять говорить нам про необхідність не забувати трагічні події минулого, коли представники наших народів не могли знайти згоди та вступали у протиборство, а деякі з обох боків вчиняли дії які ми сьогодні згадуємо з болем у серці. В той сам час цивілізаційний рівень наших народів говорить нам про необхідність діалогу. Сьогодні, як й сто років тому московська чума вбиває українців в Україні, а Польща є дієвим політичним партнером України на міжнародній арені. Україна сьогодні захищає не тільки себе, але й всю Європейську цивілізацію, навіть якщо хтось цього в Європі не розуміє чи не хоче з якихось причин розуміти. Тим не менше наші нації є в колі інших націй, які створювали цивілізацію сьогодення, століттями важкого історичного процесу.

      Цивілізованість в її сучасному розумінні це повага до суспільства заснованного на засадах розуму та справедливости. Цивілізовані країни це країни вільних людей, що самі визначають своє майбутнє. Завжди будемо радо вітати у Польщі ті сили, що будуть підтримувати добрі стосунки з Україною.

               Історичні паралелі з минулого та сьогодення коли українці та поляки не могли подолати недовіру та бачили свої інтереси окремо один від одного, а часом протиставляли себе один одному, призводило до того, що цим користалися у Москві, наслідок втрати як України так і Польщі. Сучасна агресія Росії проти України нічим не відрізняється від такої саме агресії сто років тому або в інші історичні періоди. Мета Москви знищення української державності. Якщо така мета буде досягнута то наступними країнами агресії стануть Литва, Латвія, Естонія, Польща, Румунія…

          Якщо для України війна з Московією стала реальністю то для вищеназваних країн є на сьогодні лише потенційною загрозою. Така думка багато кого заспокоює. Але ще на початку 2014 року більшість не вірила, що Московія наважиться на відкриту агресію проти України та переділ кордонів в Європі вперше після другої світової війни.  На сьогодні війна триває вже сім років.

            Ситуація на Польсько – Білоруському кордоні у 2021 році з організованими московським кремлем незаконними спробами перетину розглядаємо, як частину плану по дестабілізації всієї Европи.

              В сучасних умовах інформаційна безпека виходить на перший план. Досвід України говорить, що ворог перед початком активної фази війни проводить інформаційні спеціальні операції, що мають не менш руйнівний ефект ніж прямі бойові дії. Основний напрямок протидії з боку Росії – це польсько-українські стосунки. Відповідно, збереження добрих стосунків між Польщею та Україною відповідає стратегічним інтересам всіх країн регіону та в цілому Європи.     

           Протистояти таким діям Москви ми можемо впроваджуючи дії, що зменшать «історичну» напругу між країнами та підсилять позиції сторін, що прагнуть безпеки та стабільності.

            УНА-УНСО, організація якою московсько – кремлівська агентура лякає Польщу як ворогом, багато років створює умови для історичного порозуміння України та Польщі. Розглядаємо створення «Люблинського трикутника», як тристоронньої платформи для політичного, економічного, культурного й соціального співробітництва між Україною, Литвою та Польщею. Вбачаємо  раціональним поглиблення таких ініціатив в напрямку створення Балто-Чорноморського союзу держав центральної та східної Європи, який має потенційні можливості зростати за рахунок приєднання інших країн.

      Однією з загроз для процесу зближення позицій України та Польщі є створення московською агентурою груп людей та організацій, як в Україні так й в Польщі, які ніби-то сповідують ідею співробітництва в межах проекту «Міжмор’я», а насправді їх головною метою є втопити тему у безсенсових розмовах та сприяти затягуванню процесу з метою його зриву. Також метою таких груп людей та організацій є спроба «очолити» процес з метою завести його у глухий кут та створювати провокації.

          УНА-УНСО виступає за поглиблення діалогу між Україною та Польщею. В той сам час застерігає від того, що від нашого імені можуть звучати заяви провокативного змісту, які можуть розповсюджувати провокатори та агенти Кремля. Закликаємо до стриманості та уважності. В разі якщо у Польщі будуть з’являтися люди які представлятимуться від нашого імені просимо Вас звертатися за інформацією чи мають такі люди повноваження.

            Переважна більшість членів нашої організації перебувають на війні в складі Збройних Сил України та спільно з іншими громадянами України боронять не тільки Україну, але й Польщу від московської агресії.

 

                    11 листопада День незалежності Польщі. Вітаємо народ Польщі з цим Святом.

 

 Як раніше так й у майбутньому у стосунках між Україною та Польщею актуальні такі гасла:

 

                             «Чужого не потрібно – але й свого не віддамо»

                                        «Рівні з Рівними – Вільні з Вільними»

                                                                 «За Нашу та Вашу Свободу»

 

З повагою від імені УНА-УНСО,

Голова УНА-УНСО      

Головний командир УНСО                                                                                                      Олег Ольжич