Гурби Антонівці

Гурби Антонівці

29 April - 12:00
Лісовий масив між Рівненщиною та Тернопільщиною, де у 1944 році стався найбільший бій УПА проти НКВС.

Цього року Україна відзначає 75-ту річницю з початку безкомпромісної збройної боротьби УПА за незалежність держави. Пам’ятаючи про героїчний чин українських повстанців, Молодіжний Націоналістичний Конгрес вже 15-й рік поспіль проводить найбільшу спортивно-патріотичну теренову гру України “Гурби-Антонівці”.

Захід відбувається на історичному місці: у лісовому масиві між Рівненщиною та Тернопільщиною, де у 1944 році стався найбільший бій УПА проти НКВС, що закінчився тактичною перемогою української армії. Сили НКВС мали чисельну та технічну перевагу та розраховували на знищення повстанців у ході спецоперації. Натомість, упівці прорвались з котла з найменшими втратами.

Традиційно 350 молодих патріотів з України та з-за кордону зберуться 29 квітня – 2 травня, аби:

Вшанувати полеглих воїнів УПА, які віддали свої життя за Україну в найбільшому бою з силами НКВС. Учасники гри щороку проводять волонтерські роботи з впорядкування штабу-музею УПА  “Волинь-Південь” та могил повстанців. Крім того, силами організатора — Молодіжного Націоналістичного Конгресу — видаються книги про бій, встановлюються стенди, інформаційні білборди та пам’ятні дошки.

Випробувати власні сили, навички, уміння. Справжній бій відбудеться на території, площею 20 кв. км. Щоб перемогти — доведеться проявити всі свої найкращі якості, а часом — розвинути необхідні. Учасники діляться на дві команди, що змагаються між собою за прапори одна одної. Кожен учасник має імпровізоване життя — пов’язку кольору своєї команди (жовта або червона) на рукаві. Мета — не дати супротивнику зірвати твою пов’язку, натомість — намагатися “вбити” якомога більше противників. Життя можна поновлювати, але кожна “смерть” віднімає у твоєї команди бали. Важливим елементом є побудова тактики та стратегії і пошук штабу з прапором супротивника. Крім того, є команда досвідчених гравців-диверсантів, які чинять перепони та роблять гру цікавішою.

Прожити три доби життям воїна УПА. Відчути, що означає боротися до кінця, перемагати свої слабкості, гартувати тіло і дух, робити все заради досягнення мети. Спати, чекаючи на “алярм”, охороняти побратимів на “стійці”, з ризиком ходити у розвідку чи шукати прапор серед боліт, рватися до бою…

 “Гурби-Антонівці” єднають Україну! Захід організовує Міністерство молоді та спорту України спільно з Тернопільською ОДА у партнерстві з Молодіжним Націоналістичним Конгресом.

 

Детальніше ознайомитися з правилами гри можна тут: gurby.org.ua
 

Інфоцентр УНСО