Військово-історичний табір «ХХ століття – 100 років боротьби за волю»

Військово-історичний табір «ХХ століття – 100 років боротьби за волю»

Monday, 8 November 2021, 23:15

Київська крайова команда УНСО взяла участь у військово-історичному таборі  «ХХ століття – 100 років боротьби за волю», який проходив з 26 по 31 жовтня на Київщині. 

Кінець жовтня на Київщині видався напрочуд теплий – саме та чудова погода, яка не морозить кісток, але не дає застоятись на місці. Дуже хороший час для проведення вишколу. Втім, для того щоб вчитись захищатися і захищати, для вивчення і обговорення історії України – завжди слушний час. Відтак, з 26 по 31 жовтня в позаміському дитячому таборі «Зміна», що в с. Пилиповичі, Бучанського району, був проведений історично-вишкільний табір «ХХ століття – 100 років боротьби за волю». Однак, гострі на язик, із задоволенням перейменували б табір на «850 років боротьби із східним загарбником».

В таборі взяли участь сотня юних патріотів, які зголосилися на щоденні тренування тіла і розуму. Організаторами виступили  Міністерство молоді та спорту України, а також громадська організація «Захист прав молоді». Київська крайова команда УНСО також долучилася до організації і проведення табору.

Кожен день був наповнений різними заняттями тож юним стрільцям не доводилось нудьгувати. Години лекцій змінювались фізичними активностями і загалом, правильний підхід до організації часу виключав перевтому, тому таборяни на всіх заняттях були жваві і з зацікавленням сприймали новий матеріал. А в програмі табору для них були і активні квести, і теренові ігри, і пейнтбол і гутірки на суспільно-історичну тематику, а надвечір’я – лекції-роздуми на тему історії боротьби України за незалежність у ХХ столітті. Друг Альфа і друг Юрист гарно попрацювали над розпорядком дня кожного рою.

Інструктори УНСО провели теоретичні і практичні заняття з вогневої і тактичної підготовки, інженерно-саперної справи і тактичної медицини. Кожен юний стрілець у складі свого рою, пройшов вишкіл і засвоїв знання: як поводитись зі зброєю, як її правильно застосовувати, як діють стрільці у складі групи; які бувають міно-вибухові пристрої, як вони діють і в чому полягає їх небезпека, як поводитись при знаходженні такого пристрою; як надавати першу невідкладну допомогу, як це відбувається в цивільному житті і на війні.

Саме вміння в юному віці попередити чи уникнути небезпеки, пов’язаної з бойовими діями, виховання дисципліни і згуртованості, вміння надавати собі і побратимам першу невідкладну допомогу – являються наріжним каменем військової освіти для молоді. Можна з впевненістю говорити, що хлопці і дівчата, які оберуть в подальшому житті військовий фах, по-перше будуть якісно і позитивно впливати на формування Збройних сил України, а по друге, вже матимуть певний запас знань для швидкого освоєння більш вузькоспеціалізованих тем.

Слід відмітити, що переважна більшість молоді свідомо обрали саме військово-історичний табір для проведення свого дозвілля, адже розуміють, на відміну від багатьох дорослих з когорти «яка різниця» чи «ми ж браття», що боротьба між Україною і Московією, яка триває сотні років, не закінчиться раптово і з позитивним для нас наслідком. Потрібна довга і клопіткої праця, зусилля всієї нації, для того щоб скинути пелену з очей, позбутися останніх ілюзій щодо братніх відношень східних загарбників.

Як підсумок історії кривавої боротьби, як свідчення незгасного вогню волелюбності відбулась лекція пані Марини Мірзаєвої про звитяжну Українську повстанську армію і Організацію українських націоналістів, від часу їх зародження і до сьогодення, адже насправді лишилися такі незламні духом бійці УПА, які зустріли незалежність України. Незалежність, за яку вони боролися не шкодуючи ні сил, ні крові, ні всього життя.

УНА-УНСО висловлює щиру подяку всім, хто взяв участь в організації та проведенні цього військово-історичного табору.

Слава Україні!

Героям Слава!