"Брат за Брата" - відбулось урочисте нагородження воїнів-побратимів

"Брат за Брата" - відбулось урочисте нагородження воїнів-побратимів

понедельник, 17 октября 2016, 12:00

На свято Покрова Пресвятої Богородиці, особливий день для всіх УНСОвців, День Захисника України, День Українського Козацтва, відбулась урочиста церемонія нагородження українців-добровольців з УНСО, які воювали на Кавказі, та наших побратимів - іноземців, які нині воюють за нашу територіальну цілісність на сході України проти спільного ворога – російського агресора. 

… В 1992 році, потопивши в крові велелюбну Ічкерію – Чечню, росіяни почали війну з Грузією. 15 серпня 1992 р. через головний Кавказький хребет хлинули озброєні Росією, так звані, добровольці, серед яких кількість проросійських найманців та регулярних військ РФ налічувала майже 80%. На тому першому етапі війни Грузія опинилась в ізольованому становищі. Керівництво УНА-УНСО усвідомлювало вже тоді: вчора Грозний, сьогодні Тбілісі, завтра Київ. Тому в червні 1993 року в складі грузинської армії з’явився український добровольчий підрозділ «Арго». Воюючи під гаслом «За вашу і нашу свободу», молоді українці самовіддано та хоробро захищали Грузії, не шкодуючи свого життя. 27 з них було нагороджено найвищою нагородою Грузії – орденом «Вахтанга Горгасала», з них 7 – посмертно.   

У 2014 році російський терор таки увірвався на територію України, і країна опинилась перед обличчям війни.  Влітку 2014-го року основний тягар протистояння з російським агресором припав на добровольчі формування. Української боєздатної армії, як такої, не було. Або волі і команди протистояти ворогу не було. Майже у кожному з добровольчих формувань: Донбас, ПС, УНСО, АЗОВ, Айдар та інших, були іноземці, які одразу прийшли добровільно, безкорисно на допомогу українському народу, як свого часу це робили українці. Про якусь грошову винагороду чи відзнаки не думав тоді ніхто. Одних лише грузинів в Україні воює сьогодні більше сотні.

Заснування відзнаки «Брат за брата» - волонтерська ініціатива УНА-УНСО та Благодійного американського фонду FRAC, і, особисто, його очільниці Ірини Форостян. В рамках урочистостої церемонії нагородження відбулась також презентація документального фільму військового репортера Руслана Ганущака «Брат за Брата», був створений на реальних подіях бойових дій в с. Широкине під Маріуполем. У фільмі відображена героїчна смерть грузинського розвідника Георгі Джанелідзе і підступні дії ворога. Здавалося б, одна людина, одна доля. Але це - характерний факт для цієї війни. У фільмі показано: хто воює, і яка мотивація цих непересічних людей. Фільм і його назва слугувала поштовхом до створення спеціальної відзнаки, однойменної медалі: «Брат за Брата. За жертовність». 

Україна усвідомлює та дуже високо цінує допомогу іноземців-добровольців, які без вагань прийшли на допомогу у важкий для нашої держави та нації час випробувань. І саме на день вшанування покровительки наших воїнів - Пресвятої Богородиці, яка своїм Покровом завжди вкривала та оберігали їх від кулі ворога, були відзначені перші з найдостойніших захисників - побратимів, які хоробро та самовіддано боронили свого часу Грузію, а нині разом стоять знову пліч-о-пліч за Україну.      

Серед нагороджених сьогодні в Центральному будинку офіцерів у Києві 22 УНСОвця, які воювали на Кавказі у 90-тих, більшість з них нині воює на сході України в лавах ЗСУ:  

1. Старший лейтенант Білий Олег 
2. Лейтенант Калембет  Дмитро 
3. Молодший сержант Башаєв Михайло 
4. Полковник Бобрович Валерій 
5. Поручник Білоус Едуард
6. Майор Сільницький Олег
7. Полковник Карпюк Микола 
8. Майор Мазур Ігор 
9. Ройовий Сугаченко Руслан
10. Андрій Тима
11. Бунчужний Ткачук Ігор 
12. Ігор Магур
13. Сотник Чумак  Сергій
14. Дунський Василь
15. Сотник Король Роман
16. Поручник Мирончук Владислав
17. Тютенко Олександр
18. Сцибан Віктор
19. Білик Олексій
20. Субеліані Владислав 
21. Чангулі Наталія 
22. Козуб Максим

Щиро дякуємо представникам від УНСО, які виступили співініціаторами та організаторами нелегкого процесу заснування та виготовлення медалі й супроводжувальних документів, а також проведення церемонії нагородження - Романа Короля та Юрія Гудчака з Івано-Франківського обласного осередку УНА-УНСО.  

Повну фотогалерею з урочистої церемонії нагородження воїнів-побратимів дивіться тут.

Інформаційний центр УНСО