Процес у справі Карпюка і Клиха в Грозному підходить до завершення

Процес у справі Карпюка і Клиха в Грозному підходить до завершення

Friday, 15 April 2016, 12:15

Очевидно, залишилося ще одне засідання, після чого буде призначена дата дебатів. Після цього останнє слово підсудних та, власне, винесення вироку, повідомляє на своїй сторінці в Facebook Антон Наумлюк.

14 квітня відбулося чергове засідання, на якому виступив дільничний інспектор міліції в Криму. Мова в його показаннях йшла про основного свідка звинувачення - Олександра Малофєєва, на свідченнях якого будується твердження, що Карпюк та Клих воювали на стороні Ічкерії в 1994-1995 роках.

З його ж свідчень виник фейк про участь Арсенія Яценюка в Чеченській війні. Малофєєв, за словами поліцейського, був двічі засуджений в Україні, а потім ще в Новосибірській області сів за подвійне вбивство.

Дружина Малофєєва в своїх свідченнях, які також зачитали під час засідання, розповіла, що взагалі ніколи не чула, щоб чоловік десь воював. Поранення, за словами вітчима, він отримав не в Чечні, а під час крадіжки металу.

Психічне здоров'я Клиха, після багатоденних тортур і року в одиночці, зовсім погане, а Карпюк тримається, судячи з усього, не погано і своїх переконань не змінює. Нещодавно від нього через РосУзнік прийшов лист.

"Мені відомо про ту підтримку, солідарності, любові братньої, які проявляють до мене співвітчизники. Я вклоняюся їм і не знаходжу слів подяки. Без перебільшення кажу: українці - велика нація і в нашій ситуації проявляють яскравий приклад національної солідарності та братолюбства. Боюся, що я не заслуговую такої уваги до мене. Тому буду всіма силами прагнути з гідністю нести надану мені честь - бути українцем. Низький уклін Україні! Молюся за Україну, за весь народ, за кожного ... я з вами! ", - написав Микола Карпюк .

Справа, яка розглядається зараз в Грозненському суді, може бути, найважливішою з українських політичних справ за своїми наслідками. Тому що тут мова йде не про події недавні - анексія Криму та війни на Донбасі, а цей процес - факт переслідування українців за історію 20-річної давності, тобто такий акт юридичної агресії, ну зовсім нічим, крім політики, не обгрунтований. Взагалі парадоксальний процес: українців звинувачують в Чечні в тому, що вони воювали за чеченців.

Інформаційний центр УНСО