У Вінниці відбувся водохресний молебень

У Вінниці відбувся водохресний молебень

Friday, 20 January 2017, 14:45

Господь хрещається!
19 січня у Вінниці на річці Південний Буг відбувся водосвятний молебень. Служили священники УПЦ Київського Патріархату отець Петро і отець Віктор (капелан УНСО Віктор Чверкун). 
Свято вдалося на славу! Вінничани, дорослі і малі, не тільки молились, але й купались. Першим в ополонці побував Капелан Віктор.

 У своєму вітальному слові отець Віктор зокрема сказав:

"... Сьогодні ми, знаходячись в центрі України, подумки на Сході, де в такі буремні часи наші побратими  можливо не мають можливості зануритись в святу хрещенську воду, - ми це робимо заради них. Заради тих, хто захищає зі зброєю в руках, ми, як священники з Хрестом і кропилом, а воїни безпосередньо зі зброєю нашу рідну неньку Україну... Той хто з мечем прийшов, той від меча і загине."

Командир Вінницької крайової команди УНСО Сергій Чумак відзначив:

"... Ми сьогодні, спільно, започаткували ще одну українську традицію у Вінниці. І Господь нам дарував це сакральне місце. Адже саме на цьому місці, багато віків тому, українське військо під проводом славетного полковника Івана Богуна завершило розгром війська загарбників... Зверху на кручі, зараз там вулиця Київська, на честь цієї перемоги сучасні козаки насипали курган. Ми ж, як православна громада, як сучасні воїни, найближчим часом, на березі встановимо Хрест. На честь славних воїнів минулого від воїнів сьогодення..."

УНСО висловлює щиру подяку:
- Архієпискому Михаїлу, Владиці Вінницько-Брацлавської Єпархії УПЦ КП - за благословіння;
- Капелану УНСО отцю Віктору - за ініціативу і організаційні моменти;
- Святим отцям - за службу;
- Начальнику Штабу Вінницької Крайової команди УНСО Олександру Худику - за ополонку, за допомогу транспортом, організацію заходу;
- Людмилі Бобровській і її друзям - за підсилювач, колонку, мікрофон;
- Всім, хто підтримам Київський Патріархат своєю присутністю і сприянням.

На жаль, міська влада не внесла наше Водохреща в офіційний план заходів. На відміну - Московський Патріархат отримав від влади інформаційну підтримку. Сподіваюсь чиновники колись врешті решт зрозуміють з чого має складатися Україна, яку ми будуємо. А складатися наша Україна має, в тому числі, і з Української Церкви.

Інфоцентр УНСО