В Івано-Франківську відбулась виставка, присвячена трьом хвилям Голодомору

В Івано-Франківську відбулась виставка, присвячена трьом хвилям Голодомору

Monday, 28 November 2016, 17:00

25 листопада 2016 року в Івано-Франківську за ініціативи музейників та приватних колекціонерів-краєзнавців Юрія Гудчака і Володимира Шеремети експонувалася виставка, приурочена Дню пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Відвідувачі мали змогу ознайомитись зі зразками документів, які висвітлюють ті трагічні сторінки історії 20 століття, коли Україна пережила аж три штучно організовані радянською системою голодомори (один з них – в Західній Україні).

Запрошені науковці розповідали присутнім про наслідки української демографічної катастрофи та деформації національного генетичного коду після голодоморів, визначній ролі ОУН та УПА, які не дозволили Сталіну організувати аналогічний геноцид у Західній Україні та Буковині.

Обговорили також загальносвітову рецепцію цього трагічного відтинку нашої національної історії, порівняли характеристики української та європейських подібних соціальних катаклізмів, зокрема, так звану «Норвезьку зиму».

УНСОвець Юрій Гудчак  продемонстрував присутнім зразки як вітчизняних, так і зарубіжних книжково-журнальних видань про Голодомор.

Надалі виставка експонуватиметься в читальному залі бібліотеки ІФНМУ.Інформаційний центр УНСО