Ігор Балда "Хмурий"

Ігор Балда "Хмурий"

55 років
с.Усть-Нера, Якутська область, Росія
Загинув під час обстрілу у зоні АТО 13 березня 2015

Українська Націоналістична Самооборона з великим сумом прощається зі своїм побратимом Ігорем Балдою, який був більше відомий серед УНСОвців під псевдо Хмурий.

П’ятидесятип’ятирічний боєць добровольчого інженерного військового підрозділу МОУ Ігор Балда, загинув 13 березня від обстрілів сепаратистсько-російськими військами під Луганськом.

Хмурий народився в селищі Усть-Нера Якутської області Росії в родині українських патріотів, які в сорокові роки минулого століття радянським режимом були вислані до Якутії за звинуваченням у діяльності ОУН і УПА. У 1960-тих роках родина переїхала до України, проживала у місті Знам’янці Донецької області, з 1970-тих – у місті Шепетівці Хмельницької області. Саме у Шепетівці Ігор став  засновником Шепетівської районної козацької сотні. У 1992 році обраний отаманом Хмельницького обласного козацького коша, пізніше довгий час очолював Хмельницьку обласну організацію УНА-УНСО, був активним членом Української Національної Асамблеї.

Ігор Іванович Балда був справжнім сином свого народу, палким патріотом, безстрашним чоловіком, який завжди хотів жити у єдиній та незалежній Українській державі й не міг залишатись осторонь тих подій, які розгорнулись на Сході нашої країни. 

Церемонія прощання з Ігорем Івановичем Балдою відбулась у вівторок, 17 березня, на Майдані Незалежності у м.Хмельницький.  Поховано Героя буде на Львівщині, біля батька та матері.

Ми висловлюємо щирі співчуття бойовим побратимам, усім рідним і близьким покійного.

(Хмельницький попрощався з бійцем Ігорем Балдою)

Вічна і світла пам'ять про Героя назавжди залишиться в наших серцях.

Інформаційний центр УНСО