Звернення Голови УНА-УНСО Друга Олега Ольжича до Побратимів

Звернення Голови УНА-УНСО Друга Олега Ольжича до Побратимів

Неділя, 16 жовтня 2022, 10:00

Слава нації, Друже!

 

              Вітаючи з Днем Святої Покрови та 80 річниці створення Української Повстанської Армії хочу поділитися роздумами з тобою.

Розмірковуючи над тим, що було зроблено націоналістами за більше ніж 30 років новітньої державності та чому ми є там де є, пропоную разом подумати про ряд засадничих для українського націоналістичного руху питань.

В результаті спостереження за ходом публічних дискусій однодумців, видається, що давно прийшов час кожному з нас перевірити себе на предмет істинного, а не емоційного та шаблонно усталеного розуміння суті сучасного українського націоналізму. Авжеж є відмінність між завданнями, які стоять перед нацією в часи національно-визвольної боротьби і в часи розбудови Держави.

Кожен український націоналіст повинен знати відповідь на ключові питання державотворення. Кожен має знати відповіді на запитання:

ЯКА ВОНА, Україна, ЯКУ ТИ ЛЮБИШ І ЗА ЯКУ БОРЕШСЯ?

ЯКЕ МІСЦЕ В ЦИВІЛІЗОВАНОМУ СВІТІ ВОНА МАЄ ЗАЙМАТИ?

ЯКИМ ПОВИНЕН БУТИ ЕКОНОМІЧНИЙ, СУСПІЛЬНИЙ ТА ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ?

НАВКОЛО ЯКИХ ЦІННОСТЕЙ ТА ЦІЛЕЙ ОБ’ЄДНАЄТЬСЯ НАЦІЯ?

На сьогодні ми можемо констатувати той факт, що термін «український  націоналізм» - це окреме явище в загальній історії та теорії націоналізму. Завдання УНА-УНСО наповнити його сучасним змістом.

Нам необхідна нова якість національної самосвідомості у 21 столітті!

Минуле належить знати, осмислювати і пам’ятати. Досвід минулих поколінь борців за Україну є нашим дороговказом і сумлінням. Проте маємо чітко розуміти, якою будуємо нашу Державу сьогодні і якою хочемо бачити її у майбутньому.

Нація потребує спільного бачення минулого, сьогодення та майбутнього! І це бачення або створимо ми самі, або й надалі нація скнітиме чужими сенсами!

Ідея НАЦІЇ – та хто такі націоналісти?

Бути націоналістом – не лише ходити із прапорами та смолоскипами до визначних дат.

Бути націоналістом – не лише воювати за Україну, що більшість із нас гідно робить.

Бути націоналістом - щоденно і усвідомлено дбати про її розбудову на всіх рівнях.

Ідея НАЦІЇ - зробити українців щасливими!

Для цього українці повинні пишатись не лише звитягами минулого, але й робити висновки із поразок. Не лише мріяти про майбутнє, а відчувати гордість за щастя народитись УКРАЇНЦЕМ!

Націоналісти повинні поважати і підтримувати тих, кого вважають побратимами! Нажаль, ми і надалі схильні об’єднуватись лише перед загрозою втрати. Наш розбрат є однією із основних причин того, чому ворогу внутрішньому і зовнішньому щоразу вдається підійти так близько… Забуваємо чи не розуміємо, що ВОРОГИ не ми один одному, а роботи стане всім на багато років наперед!

Без перемоги над внутрішніми ворогами не майте надій на перемогу над зовнішніми!

Пам’ятаєте слова Степана Бандери? – «Один скаже Слава Україні, а мільйони відповідатимуть Героям Слава». Сьогодні цей час настав! УНА-УНСО ще з початку 1990-х років запровадило гасло: «Слава Нації – смерть ворогам!». Десятиліттями більшість нашого народу вагались і вважали його надто радикальним. Відмовлялись бачити очевидні нам речі: за свою Державу і за свою Націю доведеться воювати. Доведеться вбивати ворогів!

Націоналісти своїми діями утвердили в свідомості суспільства істину, що єдина форма патріотизму вірна – націоналістична.

Тож перед нами стоїть завдання вести націю у майбутнє!

Якщо не маєш власної стратегії - обов’язково потрапиш під вплив чужої тактики.

 

Наша стратегічна мета, це Україна в якій ми, українські націоналісти, будемо мати провідну роль та гарантувати напрям розвитку за нашим баченням:

  • Маємо бути навіть не першоджерелом інформації, а першоджерелом думки. Чи кожен з нас готовий? ВЧИСЬ!
  • Усвідомлювати, що коли у нації немає власного плану – він стає частиною чужого плану. ПЛАНУЙ!
  • Тільки шляхом «рішучих дій» можна очолити процес трансформації України в українську Україну. ДІЙ!
  • Більшість українців ще й досі очікують, що прийде хтось та все для них зробить – це прояв інфантильності і наслідок тривалого впливу більшовизму. Нажаль, такі є і серед нас. Будьмо відповідальними та дієвими! ВИЧАВИ В СОБІ РАБА!
  • Кількість вишиванок  у шафі не робить з тебе українця. Тільки відданість Ідеї Нації, яку ти реалізуєш разом із побратимами! ОБ’ЄДНУЙМОСЬ!
  • «Життя триває. Точиться війна» (с). А це означає, що Історія знову створила нам найбільш сприятливі умови для народження справжньої національної аристократії з числа тих, хто здобуває Перемогу Україні! БУДЬ ЛИЦАРЕМ!

 

Вдосконалення потребує не цей світ, а твій, мій, кожного спосіб мислення і дій!

Тому закликаю тебе долучитись до творення актуального бачення напрямів розвитку Організації та України!

Ця священна Війна обов’язково закінчиться нашою перемогою. Але чи разом з нею здобудемо омріяну Україну?

 

Чекаю твоєї участі та твоїх ідей!

Маєш відповіді і бачення на ці та інші питання – поділись ними.

Не маєш відповідей – шукай і знаходь! Дискутуй з друзями. Роздумуй над ними.

 

Коли здається, що все погано та навіть гірше, як було раніше, традиційно дзвоніть в УНА-УНСО!

 

 

Ваш Друг,

Голова УНА-УНСО

Головний командир УНСО                                                                                       Олег ОЛЬЖИЧ