23 травня – Свято Героїв, день коли ми поминаємо наших побратимів...

23 травня – Свято Героїв, день коли ми поминаємо наших побратимів...

П'ятниця, 22 травня 2015, 18:30

2З травня 2014 року на Вінничині почав діяти навчальний центр УНСО, куди вирушили добровольці зі всієї України.

Тоді в с. Петрик через вишкіл пройшла наша перша сотня. Офіцерами і інструкторами стали УНСОвці. Ті, хто воював проти російських окупантів на підступах до Сухумі,  партизанив  в Кодорській Ущелині, вів вуличні бої в Грозному. Рішення про формування своєї військової частини – куреня, було прийнято Проводом організації у травні 2014. Приблизно в ті ж дні, коли  в 1938 році НКВД здійснило теракт і загинув лідер українських націоналістів полковник Євген Коновалець. Вже в червні наші бійці (тоді ще у складі інших підрозділів та добровольчих батальйонів) приймають бойове хрещення в зоні АТО. За рік війни тисячі українців загинули в боях за Український Донбас. 

Серед них ми втратили і 15 унсовців-добровольців :

 • Микола Березовий "Лоза" (воював в Азові)
 • Руслан Алієв «Аварець» (воював в Айдарі)
 • Орест Квач (воював в Айдарі)
 • Анатолій Шульга "Бізон" (воював в Азові)
 • Сергій Табала "Сєвєр" (захисник донецького аеропорту)
 • Андрій Миронюк «Сет» (Добровольчий корпус УНСО, 81-бригада, загинув під Донецьким аєропортом)
 • Іван Євдокименко «Ляшко» (Добровольчий корпус УНСО, 81-бригада, героїчно загинув під Донецьким аєропортом, витягаючи пораненого командира)
 • Ігор Балда "Хмурий"
 • Сергій Карабін «17-й»
 • Андрій Дьомін "Світлячок" (воював в Азові)
 • Вадим Шалатовський (воював в Айдарі)
 • Репін Євген «Геркулес»
 • Богдан Ліщинський «Звір»
 • Сергій Кононко  «Обухів»
 • Якубівський Ігор

Досі вважається зниклим безвісти унсовець, боєць 81-бригади Анатолій Доценко «Кент».

Не всі вони належали до 54 Прусько-Померанського батальйону МО України, в який ввійшли три сотні Куреня УНСО. Шестеро з героїв - це ті, що вже на початку літа поїхали  на передову і загинули в складі батальйонів  «Азов» і «Айдар». А більше трьохсот їх товаришів після тривалих вишколів та бойового злагодження на річницю Незалежності України прийняли військову присягу і вирушили в Сектор «М» обороняти Маріуполь, а сотня «Макса» рушила в район Донецького аеропорту в складі 81-ої бригади. На берегах річки Кальміус шанці унсовців не раз попадали під обстріл мінометів і установок «Град», відбувалися зіткнення з ДРГ (диверсійно-розвідувальними групами) і лише дякуючи гарній військовій підготовці, всі живі і продовжують виконувати бойові завдання.  В боях в аеропорту Донецька і на його підступах загинули шестеро наших товаришів. Ще кілька бійців загинули на інших ділянках фронту.

Ми є частиною Української Армії і разом протистоїмо чисельнішій, модернізованій російській армії і різношерстим підрозділам  сепаратистів. Сьогодні Наказом Міністра Оборони на базі нашого Куреня УНСО формується окремий розвідувальний батальйон. Але ми в цей продовжуємо перебувати на позиціях, бо ворог готує новий наступ. Ми мобілізуємо до наших лав патріотів зі всієї України, повертаються до нас і унсовці з інших підрозділів. Отримуємо подвійний боєкомплект і готові до бою. Чекаємо наступу. Не віримо чиновникам, але віримо в український народ, якому ми присягали захищати інтереси і територіальну цілісність держави.                              

Вічна слава воїнам-унсовцям, які пролили свою червону кров за рідну чорну землю. Під червоно-чорним прапором визволимо Донбас і Крим і задушимо ворога в кремлівському лігві.  Зі святом Вас, побратими!                                                                                                                                               

Ройовий в Абхазії (1993р.), чотовий в Чечні(1995р.), офіцер Куреня УНСО (2015)
Мазур Ігор «Тополя»