26 січня 1988 року - народився Михайло Жизнєвський

26 січня 1988 року - народився Михайло Жизнєвський

Вівторок, 26 січня 2016, 17:00

Свій 28 День народження відзначив би сьогодні гомельчанин Михайло Жизнєвський (1988-2014), білоруський активіст Євромайдану, член УНА-УНСО, один із перших героїв Небесної сотні і одна з перших жертв злочинного режиму. 

Народився Михайло Жизнєвський у білоруському Гомелі. В Україні жив спочатку в Донецьку та Кривому Розі, потім у Києві, в останні роки життя винаймав житло у Білій Церкві.

Він рано полишив рідну домівку, сам заробляв собі на життя, але завжди пам’ятав про батьків, час від часу надсилаючи їм хоч якісь кошти.

Працював зварником, монтажником вікон. Був позаштатним кореспондентом газети «Соборна Київщина». У дитинстві мріяв стати священиком, захоплювався історією. Був аполітичним, але співпрацював з націоналістичною організацією УНА-УНСО.

Загинув 22 січня 2014 року близько 9-ї години ранку від пострілу мисливською кулею в серце біля стадіону «Динамо» на Грушевського.

Панахида за Михайлом Жизнєвським відбулася 26 січня 2014-го, в день, коли йому виповнилося б 26 років. До Михайлівського собору тоді прийшло понад 10 тисяч осіб, не всі навіть змогли потрапити всередину. Тіло загиблого білоруса несли під вигуки натовпу «Герой!» і «Живе Білорусь!».

Михайло Жизнєвський став першим, з ким прощалися на Майдані. Тоді ж вперше прозвучала пісня «Плине кача по Тисині», яка надалі стала неофіційним реквіємом-прощанням на похоронах загиблих на Майдані. Похований у Білорусі.

Інформаційний центр УНСО