5-го вересня 2014-го року загинув Андрій Юркевич "Грізлі"

5-го вересня 2014-го року загинув Андрій Юркевич "Грізлі"

Понеділок, 5 вересня 2016, 14:00

Андрій загинув у засідці терористів на ділянці дороги Щастя—Металіст, поблизу села Весела Гора. 5 вересня, дві групи батальйону висунулися на блокпост на ділянці Металіст-Щастя в Луганській області. 

У машині було 12 осіб першої групи "Термінатора" та 11 бійців — другої, під командуванням Андрія Юркевича. Проїхавши поворот на Кольорові піски, через 1-1,5 км вони під'їхали до блокпоста, на якому майорів український прапор. Термінатор, командир групи, вийшов з машини і підійшов до постового. На питання постового: «Хто такі?» відповів «Ми — Айдар». «Айдар!»  крикнув постовий і одночасно весь блокпост відкрив вогонь по машині наших бійців. Кузов вибухнув і спалахнув через прострелений бензобак і боєприпаси, що здетонували. Багато бійців було поранено і отримали опіки. Вони втікали в зеленку і поле соняшників. Позаду лунали поодинокі постріли — звуки зачистки, очевидно, добивали поранених.

Один із наших поранених дістався до вояків 80-ї бригади і добровольців. Десантники кинулись на допомогу айдарівцям, влетіли на блокпост, вступили в бій. Підбили танк і БТР противника, зруйнували споруди блок-поста, проїхавши по ньому, і пішли далі в напрямку Щастя.

Поминальні служби відбулися 11-го вересня 2014-го року у с. Підгороднє Тернопільського району та в Архікатедральному соборі Тернополя, похований Андрій Юркевич на Микулинецькому цвинтарі.

На другі роковини загибелі командування організації нагородило Андрія Юркевича почесною відзнакою "За участь у бойових діях УНСО" І ст. посмертно. Відзнаку буде передано родичам загиблого Героя.

Інформаційний центр УНСО