Чернівецькі УНСОвці відзначили День захисника України

Чернівецькі УНСОвці відзначили День захисника України

Четвер, 15 жовтня 2015, 11:15

Крайова команда УНСО Буковини відзначила День захисника України разом з волонтерами та мешканцями Чернівців.

Гарна погода, святковий настрій, церковні передзвони. Прапор УНСО майорить на головній площі міста, під гімн, під повстанські пісні.

Чернівчани та гості міста ласують кашею, вчаться створювати картини, ліпити з глини, оволодівають навичками поводження зі зброєю та просто відпочивають.

Неповторну оазу культурного, корисного відпочинку на Соборній площі Чернівців створили сьогодні активісти УНСО та волонтери громадської організації «Дорогою добра». Хлопці і дівчата «Дороги» вже впродовж тривалого часу допомагають нашим воїнам, котрі захищають Україну від підступного ворога на Сході, не забувають родини полеглих, особливо їхніх діток.

Сьогодні ж, в День Покрови Пресвятої Богородиці, в День захисника Вітчизни на Соборній площі багато люду. Одягнені у святкові віночки молоді дівчата пригощають бажаючих гречаною кашею з м'ясом. Люди хвалять смаколик, відзначають особливість приготування в умовах польової кухні, дякують. Діти та літні чернівчани просять добавки…

Двоє друзів, Олександр та Дмитро, переконані, що невдовзі всі звикнуть до святкування Дня захисника Вітчизни саме цього дня, 14 жовтня. А «совєцька дата» 23 лютого назавжди відійде в історію.

Свій талант демонструє 16-літній художник, учень ЗОШ №27 Чернівців Іван Маковейчук. Хлопець з радістю навчає присутніх створювати неповторні картини-шедеври з бісеру. Особливо старається створювати ікони. Каже, що колись його, 9-літнього, благословив на цю справу літній святий отець із Опришен. Духівник, на жаль, вже відійшов у вічність, юнак же перебуває у постійному пошуку найкращих результатів. Поруч з ним – невтомна шанувальниця синового таланту, вона ж вимоглива наставниця – матуся Вані Валентина Василівна Маковейчук.

А ось молоді УНСОвці навчають охочих поводженню зі зброєю. Біля них швидко росте натовп. Хлопці відповідають на запитання, демонструють власну майстерність.

Площею линуть патріотичні мелодії, дехто з присутніх, особливо старшого віку, також підхоплюють та наспівують стрілецьких пісень.

Вони бажають одні одним швидкої перемоги над ворогом та лише миру для нинішнього та прийдешніх поколінь.

Також дивіться: УНСО Буковина провела марш на честь свята Покрови Пресвятої Богородиці

Інформаційний центр УНСО