Чи знайдуть розуміння і підтримку місцевої влади буковинські УНСОвці?

Чи знайдуть розуміння і підтримку місцевої влади буковинські УНСОвці?

Четвер, 14 травня 2015, 15:30

Інформаційний центр УНСО вже публікував кілька повідомлень про те, як ЗМІ України і Росії швидко розповсюдили інформацію про те, що прикордонники Буковини затримали псевдо-диверсійну групу на прикордонній території біля селища Красноїльськ. Та натрапивши  на статтю, яка сьогодні була опублікована на буковинському інформаційному ресурсі "Час", хочемо ознайомити з нею читачів сайту УНСО, адже організація повністю поділяє точку зору, обґрунтовану автором статті та підтримує їх звернення до органів місцевої влади про допомогу у виділенні території під вишколи. 

Ця група складалася з 7 українських студентів-унсовців, які у лісі проходили вишкіл перед відправленням на війну. Вони вчилися захищати Україну. А їх затримали, вилучили муляжі навчальної зброї. І відкрили адміністративне провадження за порушення прикордонного режиму. Двом студентам загрожує покарання у вигляді штрафу по 151 гривні.

 

 

 

 

 

Коли унсовців тут засудять, вони сплатять штраф і поїдуть на Схід воювати за Україну. Судитиме їх та ж таки Україна, за яку студенти-патріоти готові віддати свої життя.

— Нас справедливо обурює таке ставлення до УНСО, - говорить лідер організації у Чернівецькій області Роман Пасічник. – Хлопці не порушували прикордонного режиму, не займалися диверсійною діяльністю, не використовували бойову зброю. Чому їх затримали? Хто і чому боїться УНСО? Адже ми у боях довели, що готові за Україну покласти життя. Але ми й готові та вчимося вбивати за Україну. Бо якщо всі загинемо, то хто її захистить?..

Зараз унсовці воюють у різних підрозділах на Донбасі. З числа унсовців також створений окремий батальйон ЗСУ спеціального призначення. Готують до випуску ще один подібний бойовий підрозділ. Навчання відбуваються у Вінницькій області. Хоча інструктори є і з Буковини. Тут їм місця не знайшлося. Не знайшлося й розуміння ні у влади, ні у правоохоронців, ні у прикордонників і, що найбільше обурює, у військкоматах. Бо останні найкраще знають ціну бійцям УНСО. На Сході ці юні воїни оповили себе славою у боях. Вони воюють так, як ніхто ще не воював. Там, де з’являються бійці УНСО, ворог втікає у світ за очі.

Чому ж унсовців так зневажають на Буковині? Чи, може, юні патріоти щось заборонене побачили у лісах під Красноїльськом? А цього їм бачити не бажано. Бо саме у тих краях проходять стежки контрабандистів. З навколишніх сіл перекидають через колючку ящики з цигарками. І правоохоронці, і прикордонники знають стежки і контрабандистів. Кажуть, що й «дахують» їх тут. А унсовці могли стежки затоптати, контрабандистів впіймати і контрабанду зупинити. Бо їм за «державу обідно». На відміну від продажних державних структур.

Ще могли унсовці побачити незаконні вирубки лісу і могли спалити кілька лісовозів. Бо вони українську природу люблять, на відміну від продажних лісничих та їхніх начальників.

Замість того, аби допомогти патріотам готувати себе до війни з ворогом, наші стражі порядку і кордону створюють їм проблеми. Але юні унсовці не переймаються цим. Вони мають важливішу місію, ніж боротися з рідними міліціонерами і прикордонниками.

— Нам війну треба вигравати, — говорить лідер осередку УНСО на Буковині Роман Пасічник — Переможемо на Сході, повернемо Крим Україні, тоді розберемося з тими, хто тут заважатиме людям жити по-людськи. Хотілося, щоби всі: і міліція, і армія, і влада, і громадські організації були у ці дні зв’язані однією метою, однією ідеєю, однією справою – захистом Вітчизни – України. Бо вона у нас, як мати, – одна єдина. Іншої ми не маємо. А якщо хтось іншої думки чи має іншу для себе батьківщину і хоче шкодити Україні, попереджаємо: нехай якнайшвидше втікає звідси. Поки ми не повернулися з війни.

Автор Петро Кобевко, "Час"

Бійці УНСО просили через газету «Час» звернутися до мера Чернівців Олексія Каспрука з проханням виділити у місті територію для вишколу. Це може бути закинута й напівзруйнована споруда колишніх заводів чи фабрик. А таких у Чернівцях тепер багато. Унсовці обіцяють навести там порядок і охороняти об’єкт від розкрадання. А ще вони запевняють, що будуть добре вчитися військовій справі і захищатимуть Україну та націю до останньої краплини крові. Підтримує це звернення і керівництво громадської організації УНСО.

Інформаційний центр УНСО