До дня Захисника України. Кілька слів про наших воїнів

До дня Захисника України. Кілька слів про наших воїнів

П'ятниця, 14 жовтня 2016, 12:00

У день свята Покрова Пресвятої Богородиці, День Українського Козацтва, День Захисника України,  День створення УПА та з нагоди другої річниці офіційного долучення бійців Куреню УНСО до сил та засобів АТО (12 жовтня 2014 року) наші розвідники продовжують ділитись деякими зі своїх спогадів про пережите за цей довгий та складний час захисту території України від російської агресії. Сьогодні мова піде про деякі моменти виконання бойових завдань на передовій за останній рік.

3 весни 2015 року Куреню УНСО розвідники входять до складу 131-го окремого розвідувального батальйону, й за цей час не тільки проводили розвідку в зоні відповідальності батальйону, а й звільняли тимчасово окуповані українські населені пункти.

Зокрема, бійцями Куреню УНСО вже у складі 131-го ОРБ ЗСУ було звільнено від московської окупації села Павлопіль, Піщевик, Водяне та Широкине, що на Донеччині. Дякуючи діям наших бійців не один раз були відбиті підступні наступи ворога на села Гранітне, Водяне та Широкіне.

В кінці 2015 року після повномасштабних наступальних дій ворога, з підтримкою важкої техніки та артилерії на село Комінтернове, розвідники 131 ОРБ героїчно зупинили наступ противника й визволили с.Водяне.

Успішно діяли на цьому напрямку стрільці 1-ої розвідувальної роти та рота глибинної розвідки. Своєчасне й потужне прикриття забезпечували стрільці роти вогневої підтримки. Розвідники 131-го ОРБ успішно коригували руйнівний вогонь артилерії ЗСУ по позиціях і вогневих точках російських терористичних військ, що окупували населені пункти Тельманове, Набережне, Григорівка, Октябрь, Саханка, Безіменне та інші.

Стрільці "Куреня УНСО" неодноразово  виявляли новітні зразки російської зброї - вогнемети «Шміль», гранатомети РПГ-26 «Аглень», міни МОН-5О, МОН-90, ПМН-2, форму та бронежилети військовослужбовців Збройних Сил РФ, продукти  харчування виробництва РФ з маркуванням «Не для продажи», що неодмінно стане важливими речовими доказами сучасного російського геноциду проти Української Нації на новому Нюрнберзькому процесі проти нелюдських злочинів Кремля в Україні.

Однією з символічних пам'ятних для наших побратимів-УНСОвців стала особлива подія, коли під час безперервних й марних спроб російських терористичних військ відбити с.Широкіно, саме стрільці "Куреня УНСО" змогли евакувати підбитий в лютому 2015 року БТР-ЗЕ, який раніше належав полку спецпризначення НГУ «Азов» й таким чином ще більше зміцнив давню дружбу із  побратимами-азовцями.

Інформаційний центр УНСО