Костянтин Вінницький: "Крах імперії – питання часу. Чи готова Україна?"
Подолання наслідків економічного та політичного розвалу Російської Федерації у недалекому майбутньому мусить стати одним з пріоритетів зовнішньої та внутрішньої політики України.
Сьогодні курс рубля до долара США – понад 60 рублів за один долар. І це на тлі ціни на нафту на провідних біржах - трохи більше 52 доларів за барель. Безумовно, це, поки що, не свідоцтво економічного занепаду Росії. Це – черговий доказ невпевненості та самонедостатності економіки, відсутність серйозних резервів та моральної готовності протистояти економічній кризі. Яскравою ознакою кризи, є заява міністра економічного розвитку РФ Олексія Улюкаєва, яку він зробив 27 липня цього року. Мовляв, нижню точку в економіці Росії вже досягнуто. Вже в третьому кварталі в економіці країни почнеться позитивна корекція, а в четвертому – почнеться позитивна динаміка…
День сьогоднішній яскраво доводить, що імпортозалежна економіка Росії на тлі економічних санкцій та зниження експортного прибутку, в найближчі роки зіткнеться із сталою рецесією, яка стане згубною для країни, оскільки зумовлена саме падінням цін на нафту.
Останні події навколо зняття економічного ембарго з Ірану та успіхи коаліції, очолюваною Саудівською Аравією у боротьбі з бойовиками Ісламської держави ІГІЛ, вказують на те, що у найближчі місяці, а то й роки, різкого подорожання нафти очікувати не слід. Впевненості у цьому додають впровадження та розвиток технологій з отримання альтернативних джерел енергії по всьому світі.
Потужним ударом по економіці Росії стане поступова відмова європейських країн, у тому числі України, від російського природного газу на користь поставок з США та Катару. Тенденція щодо зменшення попиту на природній газ із РФ та скорочення його видобутку, вже спостерігається кілька останніх років поспіль.
Отже, потрібно розглядати негативні економічні процеси в РФ, як фактор виникнення суспільно-політичної кризи, яка рано чи пізно призведе до занепаду країни. Його наслідком, очевидно, стане розвал країни на менші адміністративні одиниці, які самостійно визначатимуться із суспільним ладом, економічним та політичним шляхом розвитку.
Саме тому, маючи спільний кордон, Україна мусить готуватися до подолання наслідків розвалу держави Росія. Наслідки будуть тяжкими та небезпечними, адже вірогідно, що економічний занепад стане причиною суспільного протистояння, збройної боротьби за владу і, як наслідок, виникнення потоку біженців. Не менш загрозливою є втрата централізованого контролю політичного керівництва країни над величезними запасами зброї масового ураження та засобів її доставки.
Спецслужби багатьох країн світу вже почали роботу з підготовки та прорахунків можливих загрозливих сценаріїв. Військові події на сході України, а, особливо, трагедія авіарейсу MH17, тільки прискорюють цей процес.
Отже, Україні терміново потрібно почати розробку окремої Концепції та протоколів дій, пов`язаних із протидією наслідкам надзвичайних подій на території Російської Федерації. Це мають бути заходи військового та гуманітарного характеру, скеровані на гарантування безпеки України та її громадян.
Основними розробниками Концепції мають стати Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки. Координацію дій та активностей має здійснювати Рада Національної безпеки та оборони України. По затвердженню Концепції протидії надзвичайним ситуаціям на території Російської Федерації, що несуть пряму загрозу територіальній цілісності, економічній та екологічній безпеці України, має стати частиною Стратегії національної безпеки України.
Громадська організація Українська Націоналістична Самооборона УНСО та політична партія УНА-УНСО, як і раніше, готові до конструктивного діалогу та плідної результативної співпраці з іншими організаціями та політичними силами, метою яких є незалежна сильна заможна Україна.
Слава Україні! Героям слава!
- 3265 переглядів