Костянтин Вінницький про переслідування та розстріл BMW поліцейськими

Костянтин Вінницький про переслідування та розстріл BMW поліцейськими

П'ятниця, 19 лютого 2016, 18:15

"Те, що сталося у Києві в ніч на 7 лютого – з переслідуванням та розстрілом автомобіля BMW, який закінчився смертю одного з пасажирів, 17-річного Михайла Медведєва – підсумок бравади та святково-радісної атмосфери, які супроводжують реформу поліції в Україні. Головна мета цієї реформи – позбутися в рядах української поліції відчуття ментівської вседозволеності та безкарності", - написав на своїй сторінці в facebook Костянтин Вінницький.

"Та, загравшись у модних поліцейських, дехто забув, що реформа правоохоронної системи – не гламурна забава з посмішками, селфі та телевізійними репортажами про крутість нових поліцейських. Реформа – це не гра. Тільки дурень повірить в те, що після піврічної підготовки (а подекуди і того менше), поліцейський стає професіоналом. На це потрібні роки, традиції, досягнення та суспільне визнання. В української поліції поки що немає нічого крім красивої форми, автомобілів та зброї. Справжньої вогнепальної зброї.

Безперечно, поліцейські мали право зупинити автомобіль який порушував правила дорожнього руху. Поліцейські мали право затримати осіб, які, на думку правоохоронців, могли порушувати громадський порядок у нічний час. Але правоохоронці, не мали жодного права перевищувати свої повноваження. Те, що прицільний вогонь вівся по салону автомобіля тоді, коли не було жодної небезпеки для інспектора, свідчить про його абсолютну непідготовленість. Професійну, вогневу, психологічну. І такий поліцейський має бути покараний. Але не він вбивця.

Сьогодні суспільство поділилось "за" та "проти" правомочності дій цього колишнього "мєнта", а тепер горе-вбивці, Сергія Олійника, який розплакався в залі суду, переглядаючи відео своїх перегонів та розстрілу переслідуваного автомобіля. Та головними винуватцями смерті Михайла, є не він, а люди, які реформують та очолюють поліцію. Ті, хто мав керувати діями патрульних під час переслідування, та чомусь їх вказівок ніхто не чув у залі суду під час перегляду матеріалів справи.

Тому звинувачення у причетності до вбивства мають бути винесені безпосередньому керівнику інспекторів, які переслідували та стріляли у водія автомобіля та його пасажирів. Звинувачення у причетності до вбивства не невідповідності займаним посадам мають отримати керівник поліції Києва Зозуля, керівник Національної поліції України Деканоїдзе, міністр внутрішніх справ Аваков та його перша заступниця Згуладзе. Більше. Всі ці «керівники» мають негайно бути відсторонені від займаних посад на період слідства, а по його закінчені - звільнені. Ні. Не за причетність до злочину, а тому що оцінили особисту репутацію та репутацію поліції вище людського життя, «відмазуючи» стрілків на численних прес-конференціях та не визнаючи власної непрофесійності та безвідповідальності. Ну, Аваков не офіцер, тому по честі нічого робити не буде. Такого треба тільки гнати в шию, як скажену собаку.

P.S. Забув додати, що радники міністра та інші "фахові коментатори" почали травлю правозахисників, які захищають інтереси вбитого хлопця. Мабуть, це теж частина реформи поліції - неупередженої та високопрофесійної!"

Інформаційний центр УНСО