Костянтин Вінницький: "Приватні військові компанії у Росії: цілі та завдання"

Костянтин Вінницький: "Приватні військові компанії у Росії: цілі та завдання"

Понеділок, 28 грудня 2015, 15:30

Поява у Російській Федерації приватних військових компаній – не випадкова. Путін не має довіри до малопрофесійної російської армії та, особливо, її керівництва. Він потребує лояльної військової структури, яка б підпорядковувалася особисто йому та складалася виключно з професійних бійців.  Для того, щоб швидко підготувати персонал, потрібні реальні військові дії. Український Донбас вже не підходить у якості полігону, адже українці вміють воювати та протидіяти ворогові. Залишається Сирія – ідеальний майданчик, на якому за 6-8 місяців у бойових діях можна непогано підготувати бійця в питаннях тактики та бойового злагодження, а високою зарплатою, забезпечити його лояльність.

У Сирії процес підготовки найманця, не є надважким, адже під час наземних операцій, переважно використовується стрілецька зброя. А це знижує радіус ураження та, як наслідок, і небезпеку для персоналу. Артилерію у цій війні переважно використовують війська Асада та росіяни. Додатковим сприятливим фактором відносної безпечності бойових навчань, є діяльність російської стратегічної та фронтової авіації.

Очевидно, загальна кількість персоналу приватних військових компаній, а фактично – особистої гвардії Путіна, упродовж найближчих двох років складатиме не менше 10-12 тисяч бійців. Після 2016 року основним їх завданням буде забезпечити відхід Путіна у безпечне місце у випадку загрози його життю, внаслідок неконтрольованих політичних та соціальних процесів у Росії («руської смути»), до яких призведе економічний занепад та надзвичайно підвищений рівень емоційно-психологічної напруги переважної більшості громадян. Колись, я вже передбачав, як один з варіантів порятунку  - передислокацію штаб-квартири Путіна до Калінінградської області та створення чергової квазідержави під його керівництвом.

Вивести нинішню Росію з економічної кризи нинішнє її керівництво не може і не хоче. Економічний колапс країни – питання часу. Експерти прогнозують, що вже у 2016 році почнуть проявлятися симптоми незворотності економічного занепаду. 2018 рік, скоріш за все, стане останнім роком існування Російської Федерації в межах її сучасних кордонів.

Тому не дивно, що Путін концентрується на зовнішньо-політичній та військовій діяльності, а також на створенні приватної армії. Інтерес до своєї країни він вже втратив. На порядку денному – питання особистої безпеки та елементарного виживання.

Костянтин Вінницький