Костянтин Вінницький: "Слово – не горобець. Вилетить – примусять до відставки..."

Костянтин Вінницький: "Слово – не горобець. Вилетить – примусять до відставки..."

Четвер, 17 грудня 2015, 11:15

Те, що відбулось на Раді реформ у Президента України у вівторок тільки спочатку схоже на чергову перепалку між таборами реформаторів. Нібито єдина відмінність від попередніх – більш підвищенні тони та використання ненормативної лексики. Але все виглядає на добре сплановану операцію по дискредитації Яценюка та Авакова в очах громадян з подальшими прогнозованим розвитком подій.

Тут непогано попрацювали власне експерти від ЗМІ, яких зараз багато в оточенні Президента. Останнім часом, у світлі можливої відставки, зухвалість поведінки та спілкування особисто прем’єр-міністра та в цілому фракції «Народного фронту» із суспільством та політиками, пояснювалася саме погрозами розвалити коаліцію. У Верховній Раді голосів за відсторонення «дєрзкого» Арсенія також не було. Одночасно і західні партнери воліли продовжити спілкування із Яценюком в якості прем’єра.

Але Порошенко прекрасно розуміє, що Кабінет міністрів став окремим центром прийняття рішень, на які Президент мав мінімум впливу. Порошенкові потрібен прем’єр, який працюватиме в унісон з політикою Президента, але змінити ситуацію фактично було неможливо.

Ось тут і зіграв фактор Михайла Саакашвілі. Людини справді з іменем, досвідом і, головне, з зафіксованим результатом діяльності на посаді президента Грузії. Головним завданням голови Одеської облдержадміністрації було упродовж певного часу відверто «тролити» Уряд України, звинувачуючи у корупції конкретно прем’єр-міністра та міністра внутрішніх справ. Апогеєм тиску стала перепалка на Раді реформ.

Відео в соціальні мережі потрапило із запізненням не випадково. Потрібно було прорахувати наступні дії. Також невипадковою була заява Порошенка, Яценюка та Гройсмана про мир та дружбу на благо України. Банкова виграла трохи часу та приспала пильність Яценюка. Очевидно, все відбуватиметься наступним чином…

Саакашвілі продовжить тиск на Яценюка та Авакова. Ступінь підтримки Саакашвілі серед виборців буде однозначно вищий, ніж у Яценюка. Суспільна думка щодо події, зважаючи на її резонанс, вже сформована.

Далі слід очікувати заяви від міністрів, заступників міністрів, прокурорів та решти «іноземців-українців» щодо неприпустимості слів, які лунали на адресу Саакашвілі з вуст Яценюка та Авакова. Далі іноземці-реформатори, очевидно, напишуть заяви про звільнення з уряду Яценюка. Це буде означати, що команда реформаторів фактично відмовляється з ним працювати. Якщо він не хоче виглядати телепнем в очах західних партнерів, він буде змушений принести себе у жертву обставинам та подати у відставку, не ламаючи формат коаліції. Він буде примушений домовлятися із Президентом, чого раніше не було. Результатом домовленостей, можливо стане призначення на посаду Голови НБУ. За такою схемою, власне, свого часу пішов з крісла прем’єра-реформатора Лєшек Бальцерович у Польщі

Це той випадок, коли слово – не горобець. Якби Яценюк промовчав, пішов би геть тільки Аваков. А так, очевидно, треба буде піти разом…

Костянтин Вінницький,

Голова Політичної Партії УНА-УНСО