Мураєв, “Наші” та “Наш”

Мураєв, “Наші” та “Наш”

Субота, 24 листопада 2018, 10:30

На минулому тижні взяв участь в акції, яку проводили друзі з УНА - УНСО. Побачене і почуте під час акції та те, як дана подія була вісвітлена в ЗМІ і спонукало мене до написання цієї статті.

7 листопада в Україні почав свою роботу ще один канал, який де-факто належить проросійському політику Євгену Мураєву. Мураєв - політик, відомий своїми українофобськими поглядами. Саме цей факт і спонукав керівництво УНА - УНСО провести акцію під будівлею телеканалу “Наш”, щоб привернути увагу суспільства до того, що напередодні виборів в Україні відкрився ще один проросійський канал. Для тих, хто забув, хочу нагадати, що в Україні п'ятий рік триває війна з Росією.

В середу 21 листопада о 12 годині разом з унсовцями, яких було не більше двох десятків, я прийшов під будівлю телеканалу, де планували провести мирну акцію у відповідності до статті 39 КУ. Перше, що кинулись в очі це те, що біля будівлі телеканалу знаходилося більше п’ятдесяти працівників поліції та близько тридцяти осіб у цивільному  з синіми пов'язками. Все, що ми хотіли зробити під час даного заходу це обклеїти будівлю самоклеючими листівками (що, звісно, не наносить жодної шкоди будівлі), написати фарбою на асфальті, що Мураєв українофоб і через гучномовець звернутись до керівництва телеканалу та журналістів, щоб вони залишались патріотами України і не виконували брудних замовлень власника телеканалу.

Але, як тільки учасники акції почали розклеювати листівки, а один хлопців дістав балончик з фарбою на нас накинулися працівники поліції. Хлопцю з балончиком почали крутити руки і забрали балончик, після чого почали штовхати в груди руками і хамити. Активістам, які намагались розклеїли наліпки, почали перешкоджати це зробити. В результаті цього виник конфлікт з працівниками поліції, який згодом все ж вдалось припинити. Через деякий час до нас вийшов директор телеканалу Тигран Мартиросян. Ми спокійно пояснили мету свого заходу і в нас почалась дискусія навколо питання, чи є Євген Мураєв українофобом та проросійським політиком. Всі наші аргументи, які  ми наводили по Мураєву, почали перекручувати і розмова перейшла в русло: "а докажіть, що трава зелена". Згодом нам вдалось дійти до того, що Мураєв це Мураєв, а телеканал це телеканал і Мартиросян запевнив нас, що телеканал не буде вести російської пропаганди і політика каналу буде об’єктивною. Ми потиснули руки і розійшлися кожен по своїм справам.

Проте на цьому дана історія не закінчилась. Вже в перших випусках новин телеканал “Наш” почав розповідати про те, що сьогодні їхній телеканал блокували "бойовики" УНА - УНСО, котрі не пропускали журналістів на робочі місця, заважали їм працювати та чинили моральний тиск. “Об'єктивні” новини телеканалу інформували громадськість про те, що нам заплатила влада і можливо пікетувальники були зі зброєю та інші “позитивні” припущення, які малювали “світлий” образ українських націоналістів, що утискають свободу слова в Україні. Єдина людина, яка об'єктивно висловилась про політичну партію УНА - УНСО, це політолог Тарас Чорновіл, за що йому велика подяка від керівництва партії і від мене.

Як кажуть: не перший рік живемо, тому і дивуватись нічому. Тим паче, що в усій цій історії мене більше цікавить пан Мураєв та його погляди. Тигран Мартиросян спілкуючись з нами запевняв нас, що Мураєв “белый и пушистый” український політик, я хочу навести протилежні аргументи, а висновки робити вам.

Почну з заяви Мураєва про Революцію Гідності. 30 листопада 2017 року в ефірі свого власного телеканалу   NEWS ONE Мураєв заявив: "Де я був під час Майдану? У Києві. Я не вважаю, що це була революція – це був державний переворот", - ще раніше, таку ж думку неодноразово висловлював Володимир Путін та ряд російських політиків. Думаю, що не потрібно нагадувати вам позицію Росії щодо війни на сході. Особисто я не бачу, чим позиція Мураєва відрізняється : "На сході, я вважаю, йде громадянський конфлікт. Тому, що 50 тисяч з одного боку воюють українців, і 50 тисяч – з іншого". Про це говорив Юрій Тандіт. "Я впевнений, що Росія допомагає стороні так званих "ДНР" і "ЛНР" грошима, технікою, інструкторами. Так само, як допомагали США ЗСУ і Нацгвардії. Це типовий громадянський конфлікт. А важке озброєння вони знайшли на складах і підібрали залишене після Дебальцевського і Іловайського котла",

П'ятий рік Кремль доводить всьому світу, що Сенцов, Карпюк та інші громадяни України, які викрадені ФСБ та засуджені до тривалих термінів ув'язнення - це терористи і злочинці, а не політвязні. Пряма мова Мураєва з цього приводу в ефірі одного з російських телеканалів: "Сенцова можна по-різному сприймати. Людина, яка готувала підпали і вибухи: для однієї частини населення він є терористом, для націоналістичної частини він є героєм. І час покаже, хто правий".

Таких прикладів ще можна наводити безліч, але суть залишиться та ж. Думка Мураєва завжди частково, або повністю співпадає з позицією Кремля.

Єдине на що ще хочу звернути вашу увагу, це те, що більшість своїх заяв депутат робив в ефірі телеканалу NEWS ONE (власником якого він був), або в ефірах російських телеканалів.

Не можу не згадати і про новостворену політичну партію “Наші”, яку очолює пан Мураєв.

Молодіжний демократичний рух «Наші» був створений за ініцативи та підтримки уряду Російської  Федерації і особисто президента країни Володимира Путіна. Автором проекту вважається заступник голови президентської адміністрації РФ Сурков. Створення цього молодіжного руху  - є реакцією Кремля на Помаранчеву революцію в Україні.

Враховуючи проросійську та українофобську позицію  пана Мураєва, не думаю, що назва була вибрана випадково. Враховуючи те, що депутат скопіював не тільки назву, а і логотип – чого ж не зробиш заради того щоб показати свою вірність "братньому" народу. Закриваючи очі на те, що "братній" народ анексував Крим і розпочав війну на Сході України.

На закінчення хочу сказати одне! Зелена трава, чи ні - висновки робити вам. На мою особисту думку, якщо Мураєв не проросійський політик, то Путін президент Зімбабве.

Володимир Лесик