На Житомирщині вшанували пам’ять Героїв

На Житомирщині вшанували пам’ять Героїв

Понеділок, 23 листопада 2015, 11:30

Традиційно, вже 25 років поспіль українці вшановують пам'ять 359 Січових стрільців УНР, що брали участь у Другому Зимовому поході та загинули в с. Базар (Народицького району). 21 листопада 2015 року з цієї нагоди відбувся мітинг-Реквієм, у якому вчергове взяли участь  активісти «УНА-УНСО».

До села Базар з’їхались представники різних громадських організацій, активісти патріотичних сил України, політв’язні, та представники козацтва.

Як розповів Олег Лагнюк – координатор Руху національно-патріотичних сил Житомирщини, 25 років тому малинські рухівці відшукали закинуті могили Січових стрільців УНР, що 94 роки тому загинули в ім’я свободи держави. Тому у селі Базар було вирішено зробити меморіал вшанування їх пам’яті.

– Коли ми знайшли це місце, тут були чагарники та бур’яни. Нам знадобилось прикласти чимало зусиль, аби розчистити це місце та як належить поховати померлих солдатів. З того дня пройшло вже 25 років, кожного листопада ми приїжджаємо сюди, для того, щоб віддати шану борцям за свободу, людям, які були справжніми патріотами та вірили в перемогу України, – каже Олег.

За дорученням Проводу «УНА-УНСО», виступ продовжив Олег Умінський, підполковник запасу 95 аеромобільної бригади та голова громадської організації «Купол», який зазначив, що сьогодні влада продовжує незрозумілу війну на Сході України:

– 94 роки тому на цьому місті загинули воїни Української Народної Республіки. Існує ціла історія цього походу. Там були люди, які розуміли, що йдуть на вірну смерть, вони воювали без зброї, без належного захисту. Але у них була одна мета – здобути незалежність для своєї держави. До цього маємо прагнути і ми: нам потрібно побудувати національну країну з національною владою.

На заході також виступали представники Збройних Сил України. Після завершення мітингу-реквієм, колона автомобілів з активістами «УНА-УНСО» вирушила до міста Малина, де 8 жовтня 2015 року було встановлено пам’ятний хрест загиблим бійцям УНА-УНСО та іншим борцям за свободу та цілісність Української Держави.

Активісти вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти та виконали Гімн України. За дорученням Проводу «УНА-УНСО» виступив Ярослав Павлів – координатор Руху національно-патріотичних сил Малинщини:

– Ми боролись з 90-х років за Незалежність України і зараз будемо боротись з корупційною владою.

З нагоди відзначення Дня Свободи та Гідності колона активістів вирішила вшанувати пам'ять В’ячеслава Чорновола та покласти квіти до меморіальної  дошки Герою України, що встановлена у Малині.

 Про подробиці зустрічей з В’ячеславом Чорноволом, його приїзд до Малина та історію перейменовування вулиці у місті розповів Олег Лагнюк.

Завершальним етапом цього дня став мітинг-реквієм у Житомирі, що відбувся близько 17:00 на площі Соборній, поруч зі світлинами героїв АТО, які загинули на Майдані та Сході країни.

Андрій Перун – активіст та один зі співорганізаторів мітингу каже, що хода у Житомирі приурочена Дню Свободи та Гідності:

– Ми – рух національних патріотичних сил України, маємо патріотичний напрямок, тому заходи, що є дійсно національними та визначними для України, маємо проводити завжди.

Олег Умінський додав, що хоча події, що відзначаються сьогодні, є різними, вони мають спільний знаменник – жертва за свободу та Незалежність України.

Захід завершився виступом Анатолія Шевчука – отамана Житомирського козацького товариства «Поліська Січ» та хвилиною мовчання. Завершальним акордом на знак вшанування пам’яті загиблим воїнам АТО пролунав салют.

Прес-служба ЖОО «УНА-УНСО»