Не словом, а ділом чи коли ж таки заживемо по-новому?

Не словом, а ділом чи коли ж таки заживемо по-новому?

П'ятниця, 10 липня 2015, 17:15

Корупція, хабарництво, контрабанда, службова халатність, кругова порука… Ці ганебні явища наскрізь пронизали усі сфери суспільного життя в нашій країні. До якої б установи Ви не йшли – скрізь вимагатимуть хабар: від дитсадочка до БТІ, від ЖЕК до університету, від МРЕВ до адміністрації цвинтаря. Такі, на жаль, сучасні реалії.

Але зараз, в умовах війни, найнебезпечнішим для держави та національної безпеки є те, коли ці явища квітнуть в силових структурах. Як сьогодні стало відомо, у Волинській області затримано двох посадових офіцерів СБУ, які займалися контрабандою дорогих авто преміум класу. Задавати риторичне питання: «Як так?» - не доречно, адже подібні випадки, на жаль, непоодинокі. 8-го липня, у Києві, Управління внутрішньої безпеки СБУ України вчора затримало двох офіцерів Служби безпеки - капітан і майор із київського ГУ, які вимагали хабар 170 тис. доларів

Ми розуміємо, що за 24 роки Незалежності України, а особливо в часи режиму Януковича, який призначав головами СБУ як відвертих непрофесіоналів, так і представників спецслужб Росії, на сьогодні держави-агресора (таких як Калінін, Якименко), СБУ наповнилась інтервентами, шпигунами, хабарниками, корупціонерами, контрабандистами та саботажниками, та на наш погляд, проблема не у вищеперерахованих «спеціальностях», а у ефективності боротьби з ними, роботі на випередження та злагодженості співпраці між силовими структурами. Ми підтримуємо нинішнє керівництво СБУ в тому, що вони розпочали «чистку» власних рядів і бажаємо довести її до переможного завершення, але ця проблема є не лише в СБУ.

Прокуратура і міліція також загрузли в цих проблемах. Всім відомі резонансні справи, пов`язані з прокурорами різних рангів. Всім відома скандальна історія із затриманням на хабарі рівненського прокурора Андрія Таргонія, того самого, якого тягав за краватку і якому давав «ляща» покійний Сашко Білий. Сума хабара становила 50 тисяч гривень, а сума застави, яку визначив суд 100 тисяч. То ж не дивно, що Таргоній вже на свободі. Практично синхронно з цим, СБУ у Києві затримує так званих «діамантових прокурорів», вилучивши в них 500 тисяч доларів, коштовності, цінні папери, 35 пакетів з діамантами, загальною кількістю 65 каменів, а також незареєстровану вогнепальну зброю та набої. За цих «VIP-персон» було призначено заставу у розмірі 3мільйони 200 тисяч гривень і вони вже також на свободі…

Нагадаємо, що за одного з фігурантів у справі по вбивству Бузини, гвардії-лейтенанту 54-го ОРБ Денису Поліщуку «Аллаху», суд призначив заставу у розмірі 5 мільйонів гривень, яку Генпрокуратура аж захлиналась, як поспішала оскаржити, в результаті чого апеляція була прийнята і Денис знову опинився під вартою до 14 серпня. У справі ж «діамантових прокурорів», Генпрокуратура з апеляцією не поспішає. Як це назвати? Халатність? Кругова порука? «Корпоративна етика»? Називайте це як хочете, проте від цього не змінюється корінь питання, а саме: зміна системи у всіх силових відомствах. Системи підбору кадрів, яка зараз пронизана «кумівством», на запровадження обов`язкового проходження детектору брехні для всіх працівників силових структур, по аналогії з новою поліцією, яка цю процедуру пройшла, підняти планку загальної освіченості тощо.

Якщо ж трохи зупинитися на новій поліції, то вже всі громадяни бачать, як на її прикладі, нова система наразилася на божевільний опір старої, яка не збирається здавати свої позиції і насиджені хлібні місця, як всі правильні починання натикаються на бюрократію і прогалини в законодавстві. Так, стара система пручатиметься, вставлятиме палиці в колеса – не без цього. Але зміни, а особливо глобальні, націлені на покращення життя, безпеки, впевненості громадян в тому, що він не зустріне перевертня в погонах в поліції, СБУ, прокуратурі – легкими не будуть, це факт. Але саме зараз час почати їх втілювати. Ми живемо в період глобальних світових змін, і виживе лише та Нація, та Держава, яка зможе їх у себе втілити.

УНСО завжди відстоювала інтереси держави не словом, а ділом. І ми наголошуємо вкотре, що наша організація готова всіляко допомагати і підтримувати реальні реформи в силових структурах, задля спокою і безпеки Українського Народу. 

Назар Приходько,
для Інформаційного центру УНСО