Офіційна заява керівництва УНА-УНСО щодо відмови у перереєстрації партії

Офіційна заява керівництва УНА-УНСО щодо відмови у перереєстрації партії

Субота, 4 липня 2015, 10:00
Інформаційне повідомлення проводу політичної партії УНА-УНСО
щодо невмотивованої відмови Міністерства юстиції у перереєстрації партії
 
  4 квітня 2015 р. у Києві було проведено з'їзд політичної партії ОУН, на якому присутніми делегатами з вісімнадцяти регіонів України було прийнято рішення про перейменування партії в УНА-УНСО, тим самим поклавши початок відродженню політичного крила УНСО (нагадаємо, що партія УНА припинила своє існування після Революції Гідності, ставши основою політичної партії "Правий Сектор", проте співпраця не склалась і була припинена). Детальну інформацію та фотозвіт зі з'їзду 4 квітня можна переглянути на офіційному сайті УНА-УНСО. 

Відповідно до прийнятих на з’їзді рішень, Виконком партії УНА-УНСО, разом з залученими юрисконсультами, негайно після цього приступив до юридичного оформлення рішень (зміни до статуту, протоколи, публікації в друкованому засобі масової інформації  та інші необхідні документи та відповідно до чинного законодавства). Згодом, на відповідному етапі, всі папери для перереєстрації  партії були передані на реєстрацію в відповідний підрозділ Мінюсту (травень 2015)

2 липня 2015 р. під час розмови з представниками партії, на запитання про причину затягування оформлення відповідних рішень про перереєстрацію партії УНА – УНСО, Управління реєстрації громадських формувань, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств Міністерства юстиції України Нечипоренко Юлія Віталіївна заявила, що не реєструватиме партію, оскільки «ці хлопці в 42-му році воювали на боці фашистів»… На що представниками партії УНСО було ввічливо звернуто увагу спеціаліста Мінюсту пані Нечипоренко на те, що ні бойового крила УНСО, ні, власне, партії УНА-УНСО взагалі не існувало в 42-му році, адже історія УНА розпочалась 30 червня 1990 р., а перші бойові загони УНСО були сформовані через рік – у 1991 р. А також проінформовано, що активісти організації УНСО не лише були найактивнішою складовою Майдану під час Революції Гідності на боці українських патріотів, але й одразу після її завершення, ще у 2014 р сформували окремий Добровольчий батальйон УНСО (на сьогоднішній день штатна кількість складає близько 700 осіб, в складі 131-го окремого розвідувального батальйону, не рахуючи тих, хто вже демобілізувався), які воюють за територіальну цілісність України на сході в складі Збройних Сил України. Більше двадцяти УНСОвців загинули за цей період, в боях (як на Майдані від снайперських куль, так і в зоні бойових дій під час АТО).

Проте фахівець Мінюсту, яка, апріорі, має бути об’єктивною та неупередженою в питаннях реєстрації чи переєстрації політичних партій та громадських об’єднань відкрито заявила на всі аргументи, що ця партія все одно зареєстрована не буде. При цьому жодних зауважень до документів не виявлено. Юридично все підготовлено та оформлено вірно. 

Провід партії УНА - УНСО не залишить питання перереєстрації партії відкритим. Вже 3 липня відповідне звернення з вимогою офіційних пояснень та негайно вирішення ситуації було передано уповноваженими представниками партії Міністру юстиції України Павлу Петренку. Ми також широко залучаємо засоби масової інформації до широкого висвітлення ганебної ситуації. І надалі вживатимемо активних дій для реєстрації партії УНА-УНСО відповідно до чинного законодавства.

УНА-УНСО вважає дії уповноваженого представника Міністерства юстиції не об'єктивними,  не фаховими та такими, що шкодять не лише патріотичній громадській діяльності організації УНСО та політичної партії УНА-УНСО, яка завжди стояла на захисті інтересів держави та її народу, але й відверто провокаційними. Ми твердо впевнені, що подібні дії офіційних представників влади розхитують і без того вкрай складну ситуацію в державі і лише сприяють інформаційній війні, розгорнутій проти України ворогами держави.

Вимагаємо від керівництва Міністерства юстиції України негайної перереєстрації партії УНА-УНСО у вставленому законом порядку, а також розслідування правомірності дій щодо невмотивованої відмови у реєстрації партії УНА-УНСО та відповідності займаної посади фахівця, відповідального за питання реєстрації громадських формувань Міністерства юстиції України.

Провід політичної партії УНА-УНСО