Патріотичні організації України відзначили Міжнародний день рідної мови

Патріотичні організації України відзначили Міжнародний день рідної мови

Вівторок, 23 лютого 2016, 11:45

21 лютого за рішенням ЮНЕСКО у світі щороку на підтримку мов, які зникають, відзначається Міжнародний день рідної мови. 

З огляду на гірку долю української мови, яка зникає в містах східної й південної України та в молодіжному середовищі Києва, представники організацій, що входять до об’єднання Українська Патріотична Альтернатива (УПА), з нагоди Міжнародного дня рідної мови за участю усіх національно-патріотичних структур під гаслом «Захистимо та підтримаємо нашу рідну українську мову на нашій рідній українській землі»зустрілись у неділю, 21 лютого, на Майдані Незалежності.  

Кожна мова самобутня. Вона має власні вислови, які відображають менталітет і звичаї народу. Так само, як і наші імена, ми отримуємо рідну мову від нашої матері в дитинстві. Вона формує нашу свідомість, просочує закладеною в ній культурою. Навіть притому, що глибоко проникнути в культуру іншої мови дуже важко, знання мов розширює наш кругозір і відкриває перед нами багатообразний світ. Знайомство з носіями інших мов дає можливість дізнатися про наші відмінності, здатне розсіяти страхи перед світом і зробити мислення вільнішим. 

Українська мова пройшла нелегкий шлях. Часто ставала причинию політчиних спекуляцій та штучного маніпулювання свідомістю громадян України. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було підписане підписане відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови. 

У патріотичному заході на Майдані взяли участь та висловили свою позицію щодо мовної ситуації в Україні відомі громадські діячі: голова Просвітницького центру ім. Є. Чикаленка Юрій Гнаткевич, голова Всеукраїнського товариства ім. Т.Шевченка «Просвіта» Павло Мовчан, головний редактор газети «Слово просвіти» Любов Голота, представники низки політичних та громадських об’єднань: Народного Руху України, Конгресу українських націоналістів, УНА-УНСО, Української партії, ОУН (Д ), Спілки Офіцерів України, Спілки політв’язнів і репресованих, «Соловецького Братства», Комітету захисту української мови, «Відсічі», «Не будь байдужим!», «Дріжджі». На мітингу, де зібралися небайдужі до долі рідної мови громадяни, одноголосно була прийнята Ухвала-звернення до керівництва України.

Інформаційний центр УНСО