Сумські унсовці долучилися до протесту фрунзенців

Сумські унсовці долучилися до протесту фрунзенців

Середа, 28 січня 2015, 00:00

Увечері 28 січня біля адміністративного корпусу СНВО ім. М. Фрунзе по вул. Горького в Сумах пройшла акція протесту з вимогою виплатити заборгованість із заробітної плати і націоналізувати підприємство.

Акцію організувала Незалежна профспілка найманих робітників заводу. У ній взяли участь до 1,5 тис. чоловік. Багато хто з присутніх тримали плакати, спрямовані проти російського бізнесмена Костянтина Григоришина, який володіє контрольним пакетом акцій підприємства. Багато виступаючих називали його і директора завода Олексія Цимбала «п’ятою колоною Москви, яка прагне розвалити підприємство» і вимагали від держави негайно його націоналізувати. Також звучали вимоги до адміністрації виплатити двомісячну заборгованість по зарплаті, яка на даний момент складає 35 млн грн. «Ми готові до найрадикальніших заходів», – заявив заступник керівника профспілки Сергій Козлов.  Присутні неодноразово скандували «Зарплату!», «Григоришин – геть!». У ході акції також виступили представники ВО «Свобода»,  «Євромайдан» та УНСО, які пообіцяли підтримку вимогам фрунзенців. Звучали пропозиції зайняти адміністративну будівлю та обрати «народну адміністрацію» завода, однак далі слів справа поки не пішла.

 

 

 

 

 

 

 

Керівник Сумського обласного товариства УНСО Микола Сурженко у своєму виступі нагадав фрунзенцям про успішну співпрацю у захисті робочих місць на підприємстві у 2011 році, закликав не припиняти боротьбу за свої  трудові права та пообіцяв, що унсовці завжди будуть підставляти дружнє плече допомоги робітникам заводу.

Присутні прийняли резолюцію, в якій зажадали від керівництва держави прийняття політичного рішення щодо порятунку завода і призначення незалежного керуючого підприємством. З адміністрації до присутніх ніхто не вийшов.

Взято з сайту УНСО Сумми