У Франківську відзначили 125 років від дня народження Коновальця

У Франківську відзначили 125 років від дня народження Коновальця

Четвер, 16 червня 2016, 12:00

Традиційно 14 червня, у день народження українського політичного діяча Євгена Коновальця, в Івано-Франківську відбуваються урочисті заході, приурочені вшануванню пам’яті ідеолога українського націоналізму. І цього разу на містян та гостей Франківська також чекала насичена програма. 

Упродовж дня в  центральному відділенні «Укрпошти» міста відбувалось спецпогашення конвертів із зображенням засновника  і провідника ОУН.  Всі бажаючі гості та мешканці міста мали змогу вільно зробити ювілейне погашення.  Даний конверт вийшов накладом в 400 тис.

Також в Івано-Франківську під відкритим небом розгорнута виставка плакатів «Євген Коновалець – повернення на Батьківщину», зроблена на основі матеріалів з архівів ОУН з-за кордону. 

За словами директора музею визвольних змагань імені Степана Бандери Ярослава Коретчука, раніше «більшість цих матеріалів були маловідомими або недоступними для української громадськості».

У рамках відзначення відбулася традиційна поминальна панахида та пам’ятне віче за участю представників обласної і міської влади, духовенства, ветеранів визвольної  боротьби ХХ ст. та теперішньої  війни, громадських організацій, політичних партій,  молоді, участь в яких взяв і представник УНА-УНСО, кандидат в народні депутати по 85-му округу Роман Король. До погруддя Коновальця представники влади та громадських організацій поклали квіти.

А наприкінці урочистого дня відкрили кімнату-музей Євгена Коновальця у Центрі патріотичного виховання імені Степана Бандери, яку облаштовували і місцеві мешканці, і представники громадських організацій, і працівники Музею визвольної боротьби, за сприяння місцевої влади. 

Довідково:

Коновалець народився 14 червня 1891 року у селі Зашків, Жовківському районі Львівської області. Коновалець був полковник Армії УНР, голова Проводу українських націоналістів (1927), перший голова ОУН (з 1929), один із ідеологів українського націоналізму. Народився у львівському селі Зашків. Протягом 20-х років відбулося декілька замахів на Коновальця. З 1933-го розпочалася реалізація останньої операції з убивства провідника під кодовою назвою «Ставка», яку розробляли у Москві, під особистим наглядом Йосипа Сталіна. 23 травня 1938 р. Коновалець був убитий у Роттердамі в результаті цієї спецоперації. Вбивство Коновальця виконав Павло Судоплатов, пізніше - керівник розвідувально-диверсійного управління НКВС СРСР, генерал КДБ. Поховано Коновальця на цвинтарі Кросвейк.

Інформаційний центр УНСО

Фотографії надані Івано-Франківським осередком УНА-УНСО