УНА-УНСО категорично проти вибіркового правосуддя в Україні

УНА-УНСО категорично проти вибіркового правосуддя в Україні

Понеділок, 2 листопада 2015, 14:30

В Україні почався новий епізод суспільно-політичного серіалу під назвою «Звинувать, спіймай, арештуй!».

Позиція УНА-УНСО щодо арешту Г.Корбана та інших публічних затримань останніх місяців.

Ми розцінюємо ситуацію саме так, оскільки хід затримання підозрюваних, оперативно-слідчі заходи, недолугі пояснення дій силовиків прес-службами МВС, ГПУ та СБУ, до болю схожі на недорогий серіал для домогосподарок. Епопея затримання, формат збору доказів та організація судового процесу над Сергієм Канівцем, Денисом Поліщуком та Андрієм Медведьком; теле-шоу с затриманням та публічним судилищем народного депутата І.Мосійчука; формат затримання лідера партії «Укроп» Г.Корбана, сьогоднішня спроба чи-то вручення повістки чи-то затримання народного депутата І.Новинського на погоджувальній раді у ВР … Все це більш, ніж переконливо свідчить про непрофесійність, заангажованість та дивну вибірковість дій силовиків. І в той же час ДОСІ жодного реального затримання тих, хто розстрілював або віддавав злочинні накази проти власного народу на Майдані у 2013-2014 рр., жодних судів та рішень щодо членів "команди" Януковича.  

Сьогодні ступенем показнику ефективності української влади мали б бути серед іншого: фіскальна політика, підготовка до опалювального сезону (включаючи злободенне питання високих тарифів за електроенергію для населення) чи модернізація українського війська. Та, на жаль, вони до першочергових задач діючої влади явно не входять. А в ситуації зростаючого соціального напруження в суспільстві на перший план виходить дієвість та фізична спроможність влади захистити простого українця від свавілля силовиків, митників, податківців, суддів та чинуш в адміністраціях! І тут єдиним можливим варіантом може бути виключно дотримання процедур та протоколів, і в першу чергу, прозорості та неупередженості дій.

Наша позиція однозначна, винуваті - мають сидіти! Але ми, як свідомі громадяни України, як представники національно-визвольного руху, які, з моменту свого об'єднання 25 років тому, завжди боролись з несправедливістю та засиллям злочинців у владі, категорично проти вибіркового правосуддя лише "неугодних" діючій владі! Карою за недотримання процедур має стати кримінальна відповідальність та безапеляційне звільнення причетних без права відновлення на посаді, незалежно від рівня цієї посади.

Якщо Президент вирішив взяти участь у згаданому вище серіалі, анонсуючи від власного імені нові затримання та факти притягнення до відповідальності, то повинен пам`ятати, що рано чи пізно він також може стикнутися із ситуацією, коли, наприклад, Верховна Рада, під час процедури імпічменту президенту, почне керуватися революційною доречністю, а не законами та регламентом. Історія переповнена такими прикладами... 

Однозначно можна стверджувати про те, що вся правоохоронна та судова системи в Україні повинні бути створені заново. В існуючому вигляді, та за якістю виконання завдань, нинішні очільники МВС, ГПУ є більше саботажниками і злочинцями, ніж захисниками. Ну, а що стосується суддівського корпусу – там треба негайно різати «по живому», все треба починати «з нуля»…

Інакше у нас не залишиться України, за яку гинули наші побратими і яку ми повинні передати нашим дітям…

Голова Політичної партії УНА-УНСО
Костянтин Фуштей