В Києві відкрилася виставка політичного плакату

В Києві відкрилася виставка політичного плакату

Четвер, 26 листопада 2015, 17:15

26 листопада з нагоди 82-ї річниці Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу і 2-ї річниці початку Революції Гідності в Києві відкрилася виставка політичного плакату «Злочини російського імперіалізму проти людства». 

Виставку було організовано Антипутінським інформаційним фронтом за сприяння Музею плакату України, Конгресу Українських Націоналістів та Альянсу балто-чорноморських націй. Виставку відкривали Сергій Пархоменко, журналіст, громадсько-політичний діяч, Ельхан Нурієв, медіа експерт, політичний емігрант з Азербайджану, Олег Жданов, вояк АТО з Росії, представники азербайджанських та українських організацій громадянського суспільства.

«Ми зібрали копії найбільш цікавих політичних плакатів з тематики злочинів СРСР-Росії як проти поневолених нею народів, так і проти всього цивілізованого людства, я б навіть сказав – проти людяності. Тут представлені роботи як українських плакатистів, так і закордонних. Є в нас і плакати від легендарного художника Ніла Хасевича, який творив у підпіллі під час визвольних змагань 30-40-х років, і твори сучасних авторів – музиканта Юрія Журавля, карикатуриста Георгія Ключника, плакатиста, учасника АТО Юрія Неросліка. Є також плакати у вигляді інфографіки, підготовані Кризовим медіацентром за сприяння закордонних партнерів. Є роботи з Америки, Європи, Росії, Казахстану, Азербайджану. Тут представлені копії робіт плакатистів навіть 20-30-х років, присвячені таким подіям, як Ризька мирна угода, анексія країн Балтії Радянським Союзом… Є в нашій експозиції й демотиватори - як безіменні, так і плоди колективної творчості. Ми недарма приурочили свою виставку до річниці Голодомору-геноциду українців та початку Революції Гідності. Адже й страшний Голод 1932-33 рр., і війна з Росією, яка стала одним з наслідків Революції, були нічим іншим, як помстою Кремля українцям за їх бажання жити вільно, бажання обрати свій шлях», - розповідає заступник директора Музею плакату України, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД Сергій Пархоменко.

«Важливо, щоб цю виставку побачили не лише в Києві, але й на Півдні і Сході, особливо – на Донбасі. Тому скоро ми повеземо її в регіони. Нас вже кличуть в Світловодськ (Кіровоградська обл.), Запоріжжя, Краматорськ… Ми плануємо удосконалити виставку, додати описи до кожного плакату англійською мовою, щоб потім направити експозицію до Європи і Америки», - каже співкоординатор Антипутінського інформаційного фронту Ельхан Нурієв. 

Щоб переглянути плакати натисніть на картинку.

Інформаційний центр УНСО