Вічна Слава Героям!

Вічна Слава Героям!

Субота, 23 травня 2015, 14:00

В цей складний час випробувань для нашої держави, хочеться нагадати про знакову подію, яка сталася у травні 2014 року, коли було започатковано формування Добровольчого батальйону УНСО, або як ми самі його називаємо на козацький лад - Куреню УНСО.

Подіями, що стали передумовою для формування нашого підрозділу стали часи протистояння на Майдані, починаючи від пізньої осені та закінчуючи поваленням антинародного, промосковського режиму Януковича. В ці часи бойові загони УНА-УНСО, перебуваючи в складі Самооборони Майдану як окремий підрозділ, забезпечували охорону прав громадян, які долучились до акцій протесту з метою зміни на краще політичного курсу тодішнього керівництва держави як в столиці, так і на місцях. Перші сутички з представниками силових структур, що кілька разів намагались жорстоко розігнати мирні зібрання громадян, згуртували наші ряди і сприяли зміцненню традицій бойового побратимства, що дуже допомогло нам в час війни на Сході України. Організація УНА-УНСО, головним завданням якої завжди була боротьба за краще майбутнє для нашої країни та її громадян, передбачала і готувалась до подій, що розпочались навесні 2014-го року. Через слабкість та нерішучість нової влади, наша Організація не змогла суттєво вплинути на ситуацію із окупацією Автономної Республіки Крим. Позаяк Провід УНА-УНСО розраховував відправити сформовані загони добровольців на допомогу українській армії та іншим силовим структурам, що мали чинити опір агресорам, але через планомірний розвал державних силових структур та відверту зраду цілих структур силових органів, наш ворог практично без опору окупував територію Кримського півострову і Організацією було прийнято рішення використати накопичені ресурси на інших важливих напрямках, де ворог також розпочав свою деструктивну діяльність.

Весна 2014-го року була для УНА-УНСО саме тим часом, коли вся Організація готувала кадри та накопичувала сили для дачі рішучого опору загарбникам. Всі Крайові Команди УНСО були приведені в стан бойової готовності та мобілізували максимальні сили для проведення підготовки до відсічі та формування груп швидкого реагування, в завдання яких входило виявлення та знешкодження антидержавних елементів та підтримка наших побратимів на Сході та Півдні України. Паралельно розпочався відбір кращих стрільців та старшин УНСО, для створення окремого підрозділу в складі Збройних сил України, де можна було б поєднати кращі традиції козаччини, УНСО та загалом української армії. Однак багатократно ці спроби не знаходили належного розуміння й підтримки в рядах керівництва держави та профільних міністерств. УНА-УНСО зважаючи на свої життєві принципи, виступала виключно за дію майбутнього підрозділу саме в складі української армії. Адже сам Дух унсовця, - є за своєю суттю Духом Воїна, саме військовий обов'язок є для кожного з нас почесним і виступає сенсом нашого життя. Так як справжній унсовець, - це Людина з великої літери, що кожного дня живе поняттями Честі, Гідності, Щирості, Доброти й Справедливості. Саме в участі у складі Збройних сил, ми бачили найкращі можливості для реалізації нашого бачення створення максимально дієздатного бойового підрозділу. Однак розрахунок тодішнього керівництва держави на перемогу в конфлікті силами МВС та СБУ не дозволив нашій Організації долучитись до боротьби в складі державних силових структур. Так як замість назвати речі своїми іменами та ввести військовий стан, повноцінно задіявши армію, тодішні очільники держави обмежились проведенням Анти Терористичної Операції (АТО).

Не знайшовши належної підтримки від влади, УНСО розпочала самостійно формувати навчальні бази, однією з таких баз, стала вишкільна база в селі Петрик, що на Вінниччині. Перші вишколи в Петрику розпочались саме у ці дні травня рик тому. На цій та інших базах УНСО було підготовлено стрільців та старшин, які невдовзі вирушили як окремий добровольчий підрозділ в зону проведення АТО. Наш підрозділ співпрацював як з іншими подібними добровольчими формуваннями, які тоді теж не мали офіційного статусу так і з державними силовими структурами. Саме завдяки вдалим діям добровольців з УНСО, переважно на території Донецької області, вдалось позитивно вирішити питання з офіційною співпрацею УНСО та Міністерства оборони України. Ця співпраця вилилась у створення окремого підрозділу Збройних сил України, що формально діяв основним складом у складі 54-го окремого розвідувального батальйону Сухопутних військ Збройних сил України, а також у 81 ДШБ та кількох інших підрозділах ЗСУ.

В новому підрозділі стрільці спершу проходили відбір на унсовській базі в Петрику, а потім після успішної перевірки, централізовано доставлялись на полігон УНСО при Міноборони, де проходили офіційне оформлення та здобуття навичок з профільних військових фахів. На наших базах та навчальних центрах, добровольці здобували якісну військову освіту й підготовку, а також наші інструктори постійно нагадували особовому складу за що ми воюємо і спадкоємцями чиєї справи ми виступаємо. В наших рядах постійно возвеличувався культ Воїна часів Київської Русі, Козаччини, Визвольних змагань 1917-1922 рр, а також героїчної боротьби ОУН-УПА під проводом Євгена Коновальця, Романа Шухевича та Степана Бандери.

Саме в пам'ять про славний Чин борців за Волю України аж до самої смерті, ми сьогодні відзначаємо День Героїв, також наше свято, яке надихає нас на нові звершення та вірність нашим ідеалам, попри найскладніші обставини. День пам'яті по полеглим за всі роки боротьби УНСО за справедливість та Україну, за братні народи. День пам'яті по 15-ти Героям УНСОвцям, які загинули уже в цій гібридній безглуздій війні з сепаратистами та найманцями-чужинцями.

В пам'ять про боротьбу за Україну Провідника ОУН Євгена Коновальця, Провід громадської організації УНСО прийняв рішення назвати на його Честь Головний Навчальний Центр УНСО при Міністерстві оборони, аби курсанти, що проходять в ньому підготовку, брали приклад з славетного українського військового, який навіть за безнадійних нелюдських умов, тоді коли Україна була розділена та окупована сусідами, продовжував збройну боротьбу, яка зрештою увінчалась успіхом. Тепер наше головне завдання в ці часи, зберегти державу за яку боролись наші Предки та передати гідний спадок для наших нащадків. Незабаром на території навчального центру УНСО ім.Є.Коновальця буде відкрито меморіальну дошку на честь УНСОвців загиблих у 2014-2015 рр.

Вічна Слава Героям!

Магістр, боєць добровольчого куреню УНСО