«Я люблю Сокаль!»

«Я люблю Сокаль!»

Понеділок, 25 травня 2015, 10:00

«Я люблю Сокаль!» - під таким закликом 23 травня проходила толока у парку міста Сокаля. Саме з взаємодії і порядку в громаді починається порядок в державі!

Небайдужі сокальчани (таких було близько п'ятдесяти), зорганізувалися у соціальних мережах та прийшли, щоб прибрати територію. Активні, молоді та завзяті чоловіки, жінки, учні, студенти та навіть люди похилого віку не пошкодували свого вільного часу та сил.

«Толока в міському центральному парку і на березі річки Західний Буг зі сторони міста. Єдина умова участі - ніякої партійної символіки - ТІЛЬКИ БІЛІ ФУТБОЛКИ!!! Бажано з інструментом: граблями, лопатою, пилою, тощо» - так звучав клич активістів, які закликали долучитись до благої справи.

Напередодні відбулися збори представників діючих у місті громадських організацій та формувань, де було розроблено спільний план дій щодо подальшого розвитку Сокаля, а також співпраця організацій з органами місцевої влади та активне залучення громади до усіх цих процесів. Серед висловлених пропозицій, була ідея від учасників - «оживити» та реконструювати парк, так, як це єдине місце, де мешканці Сокальщини можуть провести своє дозвілля та відпочити з дітьми. Усі присутні підтримали заклик, тож ідея перестала бути просто словами, а отримає реальне втілення з боку таких же свідомих жителів. Реклами на радіо, записи у соцмережах, особисті прохання прийти та підтримати громадську ініціативу…Кожен робив те, що вважав за потрібне, аби втілити задумане. Жителі міста Сокаля, серед них представники громадських організацій таких як «Самооборона Майдану 10 Сотня», «Майстерня Мрій», «Всеукраїнський Волонтерський Рух», «Сокальська Варта», «УНА-УНСО (Сокаль)», Благодійний фонд «Діти. Спорт. Майбутнє», «Народне Слово», «Львіврибохорона», «Антикорупційне Бюро» долучилися до толоки.

По всій території міського парку було прибране побутове сміття, розчищені від трави бордюри та алеї, скошена трава та бур’яни, які вже не один рік заважали мешканцям добратись до берега річки Західний Буг. Також були скопані клумби та висаджені квіти, які придбала за свої власні кошти одна небайдужа сокальчанка. Каміння, яке було розкидане по парку та неохайно скидане біля квітників, використали для декорування. Хтось - згрібав минулорічне листя, хтось-підмітав, хтось-носив гілки... спільна справа єднала краще усіх закликів та лозунгів…Так, до прикладу, приватний підприємець-Василь Підкіпняк (за власної ініціативи) пофарбував у патріотичний блакитно-жовтий колір паркові лавки, а також підремонтував дитячий майданчик, який збудував ще його батько.


Жоден із представників міської ради не долучився до акції прибирання, а представники комунальних служб, лише виконували роль допитливих спостерігачів: прийшли та цікавились ти, скільки людей виявили бажання працювати, хто що робитиме, і куди дінуть їхні бюджетні чорнобривці…Таке ставлення до волевиявлення громади - цілком зрозуміле… чужими руками «загрібати жар» завжди легше. Можна ще й прозвітувати пізніше ... Як то прийнято говорити в народі: "Хтось працює - хтось гальмує!" - жартували активісти.

Неочікуваним був приїзд депутата Верховної Ради України - Михайла Бондара, який також дізнався про толоку з соціальної мережі. Він посміхався та підбадьорював на нові спроби втілення задуманого.

Люди підтримали ініціативу та обіцяли наступного разу зібратися знову, привести ще більше знайомих та родичів, заохотити та зацікавити інших мешканців Сокаля не сидіти склавши руки, а працювати на благо міста. Адже місто - це маленька країна, у якій кожен вирішує, яким же буде завтрашній день,і у якому оточенні виростуть наші діти. Саме з взаємодії і порядку в громаді починається порядок в державі!

ГО «Автомайдан» Червоноград теж долучилися до толоки в місті Сокаль. Вони у буквальному значенні «приплили» на допомогу активістам - сокальчанам. 23 травня, у рамках восьмої екологічної акції, вони організували ЕКО-сплав та вранці вирушили на катамарані по річці Західний Буг, аби очистити важко доступні місця берегової лінії.

Організатори акції, а серед них і активісти Сокальського осередку УНСО, щиро вдячні всім, хто прийшов на весняну толоку! Разом ми зможемо більше, адже місто потребує ідей, сил та натхненної праці кожного з нас! 6 червня збираємося знову для «оновлення» нашого парку!

Автор: Корнило Юлія
Фото: Юрій Рижок
Фото з архіву ГО «Автомайдан. Червоноград»

Джерело

Від себе додамо, що подібні акції є прекрасними прикладами для кожного маленького і великого міста України, для кожної громади, незалежно від кольорів стягів та приналежності до тих чи інших організацій. Єднаймо наші зусилля і зробимо нашу країну чистою самі сьогодні. Бо завтра в ній жити нам і нашим дітям!