За націоналістичні партії у Маріуполі готові голосувати 9% виборців

За націоналістичні партії у Маріуполі готові голосувати 9% виборців

Четвер, 3 вересня 2015, 17:00
 Громадські активісти вимагають відмінити місцеві вибори у Маріуполі та запровадити воєнно-цивільну адміністрацію – політолог Марія Подибайло, повідомляє сайт uacrisis.org
 
 Громадські організації та політичні сили не бояться йти на вибори, але розуміють неможливість мати рівний доступ. У Маріуполі – це вибори без вибору, насправді. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі під час скайп-включення з Маріуполя заявила Марія Подибайло, політолог, координатор ГО «Новий Маріуполь». «Сьогодні ні українською державою, ні в будь-який інший спосіб не створено умов для подолання цього інтегрального монополізму Партії регіонів, він же «Опоблок», він же «Метінвест» у нас у Маріуполі. Бо не проведена люстрація, всі ЗМІ є корпоративними», – зазначила вона.
 
 За її словами, згідно останніх соцопитувань, проведених ГО «Новий Маріуполь», є підстави говорити, що «Опоблок» може набрати свої бажані 80%. Також, за словами Марії Подибайло, 3,3% виборців у Маріуполі готові проголосувати за партію «Солідарність», 3,1% – за «Народний Фронт», близько 4% – за «Радикальну партію» та близько 5% виборців готові голосувати за «Батьківщину». «Цікава тенденція, на яку я би рекомендувала звернути увагу тим, хто впливає на прийняття рішень. УНА-УНСО, «Правий сектор», «Азов» – це ті, хто у нас читаються, ті хто зрозумілі, і є у вигляді військових формувань, сукупно вони йшли в одному рядку, але вони не йдуть єдиною політичною силою, проте важливо було зняти зріз готовності голосувати за радикалів, ще й такого націоналістичного толку, і мають вони – до 9%», – повідомила Марія Подибайло. При цьому, за спостереженнями політолога, навіть ті, хто допомагає нашій армії, готові голосувати за «Опозиційний блок», пояснюючи це тим, що, мовляв, інші політичні сили сваряться між собою, і в «Опозиційного блоку» немає сильної протидії у даному регіоні.
 
 На думку Подибайло, не прислухаючись до губернаторів Луганщини і Донеччини – Георгія Туки і Павла Жебрівського, яких призначили, щоб врегулювати роботу у складному регіоні, їхнє значення понижується. «Відмовивши в аргументації губернатору, тим самим, насправді, через ЦВК центральна влада наша послабила позиції губернаторів», – заявила Марія Подибайло. За її словами, очільники областей, таким чином, можуть втратити важелі впливу у своїх регіонах. Тому активісти прийняли рішення направити ще одне звернення до керівників фракцій, Президента, голови Верховної Ради, щоб все-таки відмінили вибори у Маріуполі. Серед аргументацій політолог та координатор ГО «Новий Маріуполь» назвала те, що місто живе під постійним психологічним тиском, найближчі села ще нещодавно обстрілювались, і нема підстав поки говорити, що буде поліпшення ситуації. Тому в умовах таких загроз проводити вибори неправильно, переконана пані Подибайло. «Під час таких катаклізмів війни, вибори не проводяться по одній простій причині – коли люди зубожіли, думають лише про те, як їм вижити, вони схильні голосувати за популістські гасла, схильні повірити тим, хто буде критикувати центральну владу», – пояснила тенденцію політолог. Тому громадські активісти вимагають відмінити місцеві вибори у Маріуполі, запровадити воєнно-цивільну адміністрацію у місті та на базі громадської ради створити об’єднаний штаб реформ.

 

Інформаційний центр УНСО за матеріалами uacrisis.org