Завершився черговий вишкіл "Карпатський Легіон"

Завершився черговий вишкіл "Карпатський Легіон"

П'ятниця, 13 серпня 2021, 13:00

Закінчилися основні етапи навчання і підготовки учасників патріотичної молодіжної військової програми «Карпатський Легіон». Дев’ять років поспіль програма готова до сучасних викликів і постійно оновлює методики та інструменти передачі знань для цивільного населення нашої країни.

Перший етап навчань адаптований для учасників 7-10 років, який цього року тривав 10 днів. В програмі навчань включені загальні базові навики, метою яких є набуття знань з техніки безпеки, як найважливіший предмет, основи домедичної допомоги, тактичної, вогневої та стрілецької підготовки. Навчання цьогоріч пройшло понад 50 хлопчиків та дівчаток.

Другий етап, який розрахований для дорослих дітей від 11 років і молодь, тривав 14 днів. Вікові групи другого етапу навчань ділились на 11-13 років, 14-17 років, 18-25 років та 26-35 років з врахуванням фізичних показників і психоемоційної стійкості. Також участь в навчаннях вперше брали капелани. Дорослі групи закінчили навчання нічним рейдом за попередньо розробленим сценарієм переміщення в горах, переходом населеними пунктами загальною дистанцією  до 25 км. під контролем інструкторів УНСО з застосуванням карт та компасів. Курс навчань перед практичними заходами включає такі напрямки: загальна та спеціальна військова підготовка, тактична підготовка та ТСП, стрілецька підготовка, інженерно-саперна справа, мінно-підривна підготовка, топографія та орієнтування, балістика, медична підготовка / тактична медицина / домедична допомога, альпінізм, керування плавзасобами, керування безпілотними літальними апаратами, радіосправа, ідеологічна підготовка, обов’язкові заліки зі спортивних нормативів для учасників від 7 до 45 років.

Цього літа основний курс навчань Карпатського Легіону пройшло понад 150 учасників з Прикарпаття, Чернівців, Львова, Одеси, Закарпаття, Києва, Тернополя, Чернігова. Долучилися до навчань в профорієнтаційному напрямку діяльності силових структур та пропаганди контрактної служби Управління державної служби з надзвичайних ситуацій (гірські рятувальники, водолази, сапери), Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області, Генеральне управління національної поліції в Івано-Франківській області, експерти Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру,  Івано-Франківський обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, прикордонники, представники 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України, учасники бойових дій, представники оперативного резерву ЗСУ І-ї черги за підтримки Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради, управління у справах сім'ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради, Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника (спортивний клуб «Наука», факультет фізичного виховання і спорту) підприємців та підприємств Прикарпаття.

Наступного року очікуємо зустріти на Прикарпатті представників Естонії, Латвії, Литви, Німеччини та Польщі.