Звернення з'їзду

Звернення з'їзду

Звернення з'їзду УНА-УНСО до патріотів України

Чому ж Україна, яка після розпаду СРСР мала значно більшій економічний, військовий, науково-технічний, соціальний потенціал, сьогодні не серед цих країн?  Чому ми й досі, маючи величезні ресурси, залишаємось країною, де більшість людей не живе, а виживає?

Відповідь дуже проста: у країнах Балтії, у Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині як раніше у Німеччині, Франції, Японії, Південній Кореї, до влади в свій час прийшли патріоти.

В Україні за 25 років Незалежності патріоти у владі не були ніколи. Була колишня компартійна номенклатура, червоні директори, псевдо-патріоти, відверті злодії, і завжди – олігархи. З подвійним громадянством, рахунками за кордоном, жагою влади і грошей.

Революція гідності  змінила багато чого. Нація відчула себе Нацією. Країна відчула себе Країною. Майдан по-суті став продовженням національно-визвольних змагань українського народу. Але  не відбулося головного – до влади в Україні так і не прийшли патріоти.

Ми бачимо у владі знайомі обличчя.  Стару колоду перетасували. Колишні регіонали перефарбувались і увійшли в інші партії. Хто в коаліцію, хто в опозцію. А олігархи як були при владі, так при владі й залишились. Ніби й не було Майдану, ніби й не було Небесної сотні.

Тому немає реальних реформ. Ні  в економіці, ні у соціальній сфері. Тому падає рівень життя простих людей і стрімко зростає благополуччя можновладців. А ще й війна, яку розв’язала проти України  Росія. Ми переможемо у цій війні. Бо на нашому боці правда. Але переможемо тоді, коли до влади в Україні прийдуть   патріоти. Ті, для яких Україна не місце заробляння грошей, не  ресурс для збагачення, а свята і рідна земля,  Батьківщина. Якої другої немає. Ті, у яких один паспорт – громадянина України, і немає іншого. Ті, в яких немає «запасних аеродромів», рахунків за кордоном і діти яких навчаються тут. І яким нікуди тікати, ховаючись від народного гніву.

Україна зробила свій історичний вибір. І треба бути послідовними, аби досягти успіху. Ніхто не буде робити за нас нашу роботу.  На умовляння США, Великої Британії, Франції і Росії ми відмовились від ядерної зброї. Тоді нам гарантували безпеку. Чого варті ці гарантії ми бачимо сьогодні. Якби у владі були національно свідомі люди, Україна зберегла б ядерний статус, і сьогодні ані Росія, ані хто інший не зміг би посягнути на наш суверенітет і цілісність.

Історія не пробачає втрачених можливостей... Сто років назад ми програли і мільйони українців були розстріляні, заморені голодом, вивезені в Сибір.  Ми маємо робити висновки! Ми маємо вчитись на свої помилках ! Ми не маємо вірити нікому,  крім самих себе! Згадаймо слова Т. Шевченка : "В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля".

Ніхто не допоможе нам перемогти у цій війні з Росією. Ми  маємо перемогти самі. Ніхто не допоможе нам збудувати сильну європейську державу Україну. Ми маємо збудувати її самі.

Ми – це громадяни України. Патріоти. Насправді, нас більшість в країні, але не у владі.

Патріот, громадянин, націоналіст – сьогодні синоніми. За патріотами України – майбутнє.  Тому  УНА-УНСО  прийняла свідоме рішення  -  ми готові взяти на себе відповідальність за державу! Ми йдемо до влади і шукаємо союзників! Разом переможемо! Переможемо внутрішнього і зовнішнього ворога, корупцію, свавілля можновладців. Ми віримо в українську націю! Віримо в силу і мудрість нашого народу!  Разом збудуємо Велику Україну!

Слава Україні! Слава Нації!