30 червня відбудеться відкриття меморіалу бійцям Окремого Запорізького загону УНР

30 червня відбудеться відкриття меморіалу бійцям Окремого Запорізького загону УНР

Понеділок, 29 червня 2015, 16:00
30 червня 2015 року...
До 25-ої річниці створення Української Національної Асамблеї - УНА, на основі якої було сформоване бойове крило УНСО, організації, що згодом стала всеукраїнським патріотичним національно-визвольним об'єднанням УНА-УНСО...  
 
В день, коли в окупованому німцями Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави...
 
30 червня 2015 р. о 12:00 в селі Гнатівка Київської області відбулось відкриття меморіалу бійцям-добровольцям першого регулярного збройного формування армії УНР - Окремого Запорізького загону Української Народної Республіки. 
 
Саме добровольці армії УНР почали справу, яку ми з честю продовжуємо і дотепер! Боротьба проти загарбників-московитів точиться зараз, як і сто років тому, тож не зганьбимо пам’ять цих славетних воїнів.  Дбаючи про вшанування героїв минулого та сучасності, громадська організація Українська Націоналістична Самооборона УНСО встановлює меморіал бійцям Окремого Запорізького загону УНР в селі Гнатівка Київської області. Місце встановлення меморіалу - траса Київ-Бишев, перехрестя з дорогою на Гореничі. Відкриття проходитиме за участі духовенства Української Православної Церкви, лідерів УНСО, представників Київської обласної влади та Конгресу Українських Націоналістів.
 
ПЛАН ЗАХОДУ
11:00 – с. Гнатівка, Київська область.
Зустріч всіх запрошених в центрі села на зупинці маршрутки. Поруч з кладовищем.
11:00 – 11:10 організатори проводять гостей та представників засобів масової інформації на кладовище,  до цвинтарної каплиці 1905 р, яка була свідком історичних подій формування Окремого Запорізького загону УНР. На стіні каплиці у 2013 р. було встановлено меморіальну дошку, присвячену Окремому Запорізькому загону УНР. Короткий екскурс про історію загону.
11:10 – 11:45 Від цвинтарної каплиці всі присутні прямують до центра села для участі у урочистому закладанні церкви і освяченні криниці на запрошення місцевих священнослужителів.
11:45 – 12:00 Піша хода від криниці до місця відкриття меморіалу. Бійці УНСО з різних регіональних осередків у військовій формі йдуть колоною з прапорами.
12:00 – 13:00 Урочисте відкриття та освячення меморіалу, покладання квітів, короткі промови представників духовенства, запрошених гостей та керівників організації УНСО з нагоди 25-річчя створення УНА. 
13:00 Брифінг керівництва УНСО для представників ЗМІ
 
НА ЦЕРЕМОНІЇ ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛУ БУДУТЬ ПРИСУТНІ:
Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський ЕПІФАНІЙ
Настоятель парафії Різдва Пресвятої Богородиці отець ЧОРНЕНЬКИЙ Ярослав
Заступник голови Київської обласної державної адміністрації ХРИСТЮК Дмитро
Голова Києво-Святошинської районної державної адміністрації СМІРНОВА Мирослава
Представник Конгресу Українських Націоналістів КУН
Головний Командир громадської організації Українська Націоналістична Самооборони УНСО, голова політичної партії УНА-УНСО ФУШТЕЙ Костянтин
Керівник головного штабу УНСО, член проводу політичної партії УНА-УНСО, полковник  БОБРОВИЧ Валерій
Член Вищої Ради УНСО, голова виконкому політичної партії УНА-УНСО ЛАГНЮК Ярослав
Член ЦКРК політичної партії УНА-УНСО, керівник Київського обласного осередку УНСО ДЖИГИР Василь
 
Довідково:
Саме у селі Гнатівка під керівництвом виконувача обов’язків військового міністра Олександра Жуківського було здійснено переформування всіх наявних військ в Окремий Запорізький загін – перше регулярне збройне формування Української Народної Республіки. Сталось це після того, як у 1918 році рештки українських військ після завзятих 10-денних вуличних боїв у Києві під тиском радянських армій В. Антонова-Овсієнка та М. Муравйова змушені були відступити зі своєї столиці на захід, у бік Житомира. Пізніше, Окремий Запорізький загін був реорганізований в Запорізький корпус, який відіграв одну з провідних ролей у Визвольній війні 1917-1921 рр.
І знову історія повторюється… Вже більше року серце України кровить від страшного пекла, що відбувається на Сході країни, гинуть та калічаться найкращі сини й доньки держави, а ворог все продовжує сунути на нас величезною армадою, наче штормова хмара. Саме сьогодні, як ніколи, Україна потребує єднання всіх своїх громадян в один ударний моноліт, який зможе вщерть розтрощити всі намагання ворога зламати нас. Всі ми маємо докладати зусиль до такого єднання, але воно буде неможливим без усвідомлення нашої героїчної історії, що віками творилась славетними пращурами. 
Кожен, навіть за межами України, принаймні раз у житті чув про звитяги запорізьких козаків, що століттями давали відсіч туркам, татарам та іншій нечисті, що загрожувала нашому народу! Ми продовжуємо славити їх здобутки і перемоги в піснях та літературних творах! Це правильно! Але рідко хто згадує зараз про героїв новітньої історії. Чому ми не кричимо про них всьому світу? Чому наша молодь часто не знає, що український народ,  має стільки героїв сучасності?
Це відбувається тому, що вся державна політика більш ніж останніх 100 років була спрямована на знищення української ідеології: освіта, пропаганда, контрольовані засоби масової інформації ретельно знищували все, що було насправді українське. Прийшов час на всі груди кричати про те, що МИ – УКРАЇНЦІ І ПИШАЄМОСЯ ЦИМ! Маємо прищеплювати молоді любов до своєї історії і країни, та й самі мусимо для себе усвідомити, що ми є частиною однієї з найвеличніших націй на землі! Пам'ятаймо про звитяги попередників та шануймо героїв сьогодення!
 
Шануймо разом пам’ять тих, хто героїчно бився за нас і нашу країну!
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!
 
Інформаційний центр УНСО: +38 068 686 5274, unsoinfo@gmail.com, unso.in.ua.