Активісти правих сил виступають проти поліцейської держави

Активісти правих сил виступають проти поліцейської держави

П'ятниця, 7 жовтня 2016, 10:30

Вчора, 6 жовтня, активісти правих сил з УНСО, ПС, ОУН, "Свободи", C1Ч, "ЧорКому", "Нового вогню", "Білого молоту", а також окремі небайдужі та рішучі громадяни, які не представляють жодних організацій чи політичних сил організували попереджувальну акцію - пікет під МВС України з вимогою не допустити прийняття закону про "презумпцію правоти поліцейського".

Спікери наголошували на негативній тенденції, яка полягає у скочуванні України не просто до поліцейської держави, а поліцейської держави за відсутності поліцейських-професіоналів. 

Через деякий час після початку акції, представники організацій були запрошені на прохідну для спілкування з представником МВС. На здивування активістів до них вийшов лише якийсь уповноважений "спікер", який не лише не міг сформулювати чітко аргументацію керівництва МВС по основній озвученій вимозі, але й не був спроможний відповісти прямо на жодне з гострих питань щодо розслідувань резонансних злочинів, затримань активістів та порушень прав громадян при затриманнях. 

Особливої гостроти ситуація набула, коли на прохідній раптом з'явився головний "наркоборець" Ілля Ківа, який мовчки стояв осторонь, аж поки його не помітив УНСОвець Ігор Мазур і вирішив з ним поспілкуватися.

Ігор прямо запитав: "Ілля, хто вбив Сашка Білого?", на що той відповів: "Не знаю". Проте Тополю так просто не зупинити і він нагадав тому, як вони разом були в комісії по вбивству Сашка Білого, а тепер Ківа, на переконання Ігоря, захищає корпоративні інтереси поліції і не розслідує вбивство Сашка Білого.  

"Пам'ятаєш, як ми з тобою були в комісії по вбивству Сашка Білого? Ти, як уже співробітник МВС, скажи, хто вбив Білого? І цей чоловік поніс відповідальність?" – сказав Ігор Мазур.

Ілля Ківа відповів йому, що не знає, хто вбив Сашка Білого, а після розсердився і заявив, що його основне завдання - захист держави. У відповідь на це Ігор звинуватив Ківу в тому, що він стоїть на боці поліції і захищає її корпоративні інтереси.

"Я стою на позиціях українського народу. І я так само виконував свій обов'язок. Я захищаю свій український народ!" – крикнув Ківа і в свою чергу звинуватив Ігоря Тополю в провокації, що обурило вже абсолютно всіх присутніх.  

Обговорюючи результати акції, організатори дійшли висновку, що вона мала радше мобілізаційний характер, що в нас є резерв і він готовий діяти, захищаючи інтереси громадян. При потребі будемо залучати більше активістів та вживати більш серйозних дій. Ще більш важливим показником для нас стала можливість внутрішнього діалогу та співпраці між правими силами та результативна взаємодія з громадою, високий рівень самоорганізації та взаємної підтримки, який нікуди не подівся і не розтанув у небутті, як останнім  часом люблять злословити різноманітні скептики та "диванні воїни". Тож, ми не зупинятимемось в пошуку ефективних способів відстоювати і надалі свою державницьку та громадянську позицію.

Вже після закінчення попереджувальної акції під МВС Ігор Мазур на своїй сторінці в мережі Фейсбук зазначив: 

" - На революцію ми вийшли, щоб боротися за права і свободи! А поліцейська держава, якої хочуть такі, як Аваков, якому служать такі, як Ківа - це у нас вже було, починаючи з мєнта Кравченка, якого добили свої ж кучмісти і закінчуючи беркутятами, які служили янику, а зараз готові служити будь-кому, хто дасть їм право безкарно розбивати голови! За що ми боролись? Ми, а не ті що на трибуні? За Права і Свободи для всіх громадян в європейській державі Україна!"

Інформаційний центр УНСО