Миколі Карпюку "шиють" чеченську війну, де його ніколи не було

Миколі Карпюку "шиють" чеченську війну, де його ніколи не було

Четвер, 27 серпня 2015, 10:45
 
Викрадений "фсбшниками" 51-річний Микола Карпюк ніколи не був у Чечні. Його заманили в пастку на кордон із Росією, а там заарештували. Про це інформаційному агентству "Знай.ua" розповів лідер УНА-УНСО Костянтин Вінницький.
 
 
 
 Заманили в пастку
 Слідчий комітет РФ повідомив, що членів УНА-УНСО Миколу Карпюка та 41-річного Станіслава Клиха судитимуть в Чечні за низку злочинів. Нібито там вони брали участь у бойових діях та вбивали військових.
 
 "Річ у тім, що Микола навіть ніколи не був у Чечні. На початку 1990-х разом із побратимами з УНСО був учасником подій у Придністров'ї. Брав участь і у грузино-абхазькому конфлікті. І ніколи цього не приховував. В Чечні воював Олександр Музичко – Сашко Білий. Командував там загоном "Вікінг", - каже лідер УНА-УНСО.
 
 К.Вінницький додає, що організація постійно намагається привернути увагу до незаконного затримання та викрадення Клиха і Карпюка. Але представників українського МЗС жодного разу не допустили до затриманих. Також, дипломати зверталися до ПАСЕ та ООН. Перемовини про звільнення українців ведуть співробітники СБУ. Але представники країни-окупанта відмовляються відпустити наших громадян.
 
   Вінницький розповів, як саме українці опинилися в Росії.
  "Миколу на якусь важливу зустріч заманив В'ячеслав Фурса, лідер "батальйонного братства", яке працює на кума Путіна Медведчука. Карпюка затримали на пункті пропуску із Росією. А Фурсу відпустили. Це сталося у торік у березні. А вже пізніше російський адвокат повідомив про це одну з громадських організацій. В яких умовах Микола перебуває – нам не відомо. Тільки дружині підтвердили, що він перебуває в тюрмі. Клиха теж виманили на зустріч нібито з дівчиною у Росії. Також, була інформація, що його катували", - уточнив лідер УНА-УНСО.
 
 Про те, що суд над побратимами буде на початку вересня у Нальчику, в організації знають декілька місяців.
 
 "Саме сьогодні ця інформація з'явилася не випадково. Українську національну асамблею - Українську націоналістичну самооборону зареєстрував Мінюст. Як політична партія ми візьмемо участь у місцевих виборах у жовтні цього року. Російські ЗМІ відразу повідомили, що нам відмовили в реєстрації. А потім видали новину про майбутній суд. Використовують проти нас інформаційну війну", - переконаний політик.
 
 Гіркін-Стрєлков боявся Карпюка
 Першим, хто запустив неправдиву інформацію про участь Карпюка у Чеченській війні, став російський терорист Ігор Гіркин. В лютому 2014-го він був в Києві на Майдані. А потім ділився враженнями з поїздки.
 
"Бойовиками (озброєними й, за моїми даними, дуже непогано) командують два моїх "старих приятеля". Це Нікола Карпюк та Іван Мазур - обидва командири "батальйону Вікінг". Найманці з УНА-УНСО, що прославилися (не стільки в боях, скільки при тортурах наших полонених) в Першу чеченську. І в другу теж були на початку. На жаль, вони добре навчені і воювати вміють. Куди краще, ніж "Беркут". Реально", - написав 19 лютого 2014 року Гіркін.
 
 Засудили за акцію "Україна без Кучми"
 Микола Карпюк народився в селі Великий Житин Рівненського району. Був кореспондентом газети "Наша справа". Очолював Рівненську обласну організацію Української національної асамблеї. В 1993-му був нагороджений Едуардом Шеварднадзе орденом "Вахтанга Горгасала" - державною нагородою Республіки Грузія "за проявлені відвагу, мужність і героїзм під час захисту територіальної цілісності Грузії". За участь в акції "Україна без Кучми" був засуджений до 4,5 років ув'язнення. Микола Карпюк був заступником засновника УНА-УНСО Юрія Шухевича.