Активісти УНА-УНСО Житомирщини провели вишкіл на честь пам'яті Героїв Майдану

Активісти УНА-УНСО Житомирщини провели вишкіл на честь пам'яті Героїв Майдану

Середа, 24 лютого 2016, 16:30

Житомиряни провели навчальний виїзд на Івано-Франківщині, присвятивши його Героям Майдану та усім борцям Революції Гідності.

Маршрут пролягав через Покутсько–Буковинські Карпати поблизу міста Косів та села Городок в Івано-Франківській області.

Окремо відпрацьовувалися особливості переходів і орієнтування в горах. Учасники отримали цінні знання з основ підготовки до бойових дій на важких місцевостях. За визнанням самих учасників рейду, це була чудова нагода перевірити власні сили та можливості. В ході рейду учасники пройшли по гористій місцевості, підкорили гору Остра, круті скелясті схили якої густо поросли з одного боку модриною, а з другого буком. Здавалось сама матінка-природа вирішила перевірити на міцність наших поліських хлопців та дівчат. Під час походу почався дощ, що згодом перетворився у сніг. Оскільки умови рейду були екстремальними, жодних наметів ніхто не брав, спали просто на землі на карематах та в спальних мішках.

Також загін відвідав місця бойової слави воїнів УПА та пам’ятний знак, присвячений усім полеглим за волю України. У 1940-50-х роках в селі Город діяла боївка Української Повстанської Армії. Житель Города І. Шведюк, псевдо «Сірко», був районним провідником ОУН і загинув у бою 31 серпня 1950 року. Протистояння між українськими націоналістами та комуністами дорого коштувало цьому краю. В УПА та в’язницях НКВС загинули 5 осіб, разом з тим ще 16 жителів села загинули у цих боях.

Цікавим також виявилося спілкування з місцевими жителями. За словами учасників рейду вражаючим було ставлення до загону: «Місцеві дізнавшись хто ми, дивилися на нас з подивом та повагою – зазначають вони – буквально на кожному кроці відчувалося, що авторитет військових неймовірно виріс». Місцеві жителі з гордістю розповідали, що тут є такі села, куди більшовицька влада не дійшла або побоялася дійти.

В Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини, куди завітали учасники рейду після походу, з них не взяли грошей і залюбки розповіли про історію цього мальовничого міста. Одразу впадала в око неабияка гордість людей за свій край і любов до традицій.

Слід зазначити, що для учасників рейду це був перший вихід у гори в якості єдиного загону. Не дивлячись на суворі погодні умови, фізичні навантаження та виснаження, високий бойовий дух допоміг гідно пройти усі випробування.

Інформаційний центр УНСО