Азербайджанські сини України
В Україні віддавна глибоко шанують та поважають всіх патріотів, незалежно від їх етнічного коріння. Всі ми добре пам'ятаємо перших загиблих Революції Гідності – члена УНСО, білоруса Жизнєвського, вірмена Нігояна. Багато представників етнічних меншин проявили свою мужність тоді на Майдані, а нині вони беруть участь у війні на сході України, пліч-о-пліч з українцями відстоюючи територіальну цілісність нашої держави.
Дійсно чимало друзів з інших країн допомагають нашим воякам, як волонтери, або ж самі воюють на східних теренах нашої країні. Дехто з них навіть йде в політику. Сьогодні на нашому сайті розповідь Асіфа Алієва про азербайджанських патріотів, котрі готові захищати Україну на різних фронтах.
Юніс
Під час Революції Гідності з славного міста Чернігів на Майдан приїхав син українки й азербайджанця – Юніс Аскеров. Там він отримує перше бойове хрещення - поранення в плече. Вже потім він входить в «Чернігівську Самооборону», вирушає на фронт, стає волонтером і бійцем «Карпатської Січі».
Юніс народився в Чернігові і говорить про Україну з теплотою.
«Я люблю Україну. Ця земля, на якій я виріс, яка дала мені характер, відчуття дому» - каже Юніс. Він вважає себе, націоналістом-державником, з числа тих, хто прагне створення сильної, незалежної України. «Сьогоднішня війна - торкнулася всіх, кожен у міру своїх сил повинен допомагати армії і фронту», - додає він.
Ініціативна група волонтерських організацій Чернігова запропонували Юнісу балотуватися до Верховної Ради на проміжних виборах народних депутатів. Він погодився і отримав підтримку патріотичних і волонтерських організацій.
«Моя мета полягає в тому, щоб за допомогою участі в цих виборах довести громадянам не тільки Чернігова, а й усієї України, що громадянське суспільство теж може впливати на політичну ситуацію в країні. Може ініціювати і добиватися втілення в життя всіх важливих реформ і позитивних змін не тільки в форматі політичних партій та олігархічних кланів», - заявив Аскеров в інтерв'ю одному з видань.
У бесіді зі мною Юніс задумливо відповідає на кожне питання, уникає шаблонних фраз. На фронті говорить він, легше ніж, в тилу, там все набагато простіше і ясніше.
«Коли дуже тихо й не летить снаряд, це насторожує. Зазвичай таке буває перед міцним обстрілом», – каже Юніс.
Відаді
25 червня бійці батальйону Кульчицького Національної Гвардії України склали присягу. Серед молодих нацгвардійців був і 49 річний чоловік, який відрізнявся не тільки своїм віком, але й ім'ям - Відаді Ісрафілов.
Життя Відаді кардинально змінилася після агресії Росії проти України. Залишивши свій бізнес, він їздив в зону АТО, щоб доставити необхідне українським воїнам.
«Я їздив на фронт, допомагав нашим воюючим хлопцям. Потреби бійців були у всьому, дефіцит був навіть зі справною, діючою військовою технікою. Незважаючи на це, у нас, українців, була непохитна рішучість захистити свою Батьківщину. І це одна з причин, яка підштовхнула мене бути там», - розповів він.
Поїздки в АТО, участь у волонтерському русі, згодом призвели до того, що Відаді вирішує зібрати всі документи і податись добровольцем в батальйон Кульчицького, хлопцям з якого він допомагав раніше.
«Чесно кажучи, прийшлося багато зусиль докласти, були бар'єри, перш за все пов’язані з віком, близько півроку я займався документами. Як азербайджанець я хотів бути офіційно в складі цього батальйону. Ім'я цього батальйону ніколи не було забруднене якими б то не було скандалами», - додає Відаді.
Відаді вже 17 років живе в Україні. Війну на Донбасі він часто порівнює з війною в Карабасі, і вважає, що в України та Азербайджану один ворог - імперська Росія. За його власним визнанням, багато бійців-українців казали йому, що коли буде необхідність, вони будуть поруч з азербайджанцями в Карабасі.
«У цьому я не маю жодного сумніву, тому що нас об'єднала війна. А слово воїна - закон», - говорить він.
Тагі
З Тагі Джафаровим я познайомився холодним зимовим вечором в Києві. Інтелектуал у військовому кітелі міркував про світову політику і ділився своїм досвідом в одному з кафе, де проходила зустріч учасників АТО. Тагі - професійний фотограф, працював на західні ЗМІ. Війни і гарячі точки були його спеціалізацією. Йому довелося часто бувати на фронтах і війнах.
Він прилетів в Україну в квітні 2014 року, коли почалася Антитерористична операція.
«Спочатку нікуди не брали - вік, іноземний громадянин ... потім у вересні прийшов в батальйон «Донбас». Семену (Семенченко - авт.) потрібні були люди, котрі розуміються на інформаційній роботі. Служив там, виїжджав на передову за завданнями керівництва», - розповів Тагі.
Азербайджанець використовував свої зв'язки із зарубіжними волонтерами, щоб одягати і екіпірувати солдат АТО. У травні 2015 року Тагі перевівся в полк «Дніпро-1», побував в Пісках, Покровському, під Маріуполем.
«Я ніколи не вважав Україну чужою країною. Я тут як вдома. Тут мої старі друзі, яких не міг кинути в лиху годину, а тепер за ці два роки додалися ще й побратими по службі. Це моя сім'я тепер, і за них за всіх буду воювати до Перемоги», - сказав мені Тагі.
На момент публікації статті стало відомо, що Юніс Аскеров розкрив факт підкупу виборців в своєму окрузі і направив в ЦВК повідомлення про це, Відаді Ісрафілов чекає відправлення на передову, а Тагі Джафаров проходить військову службу в місті Бахмут.
- 2927 переглядів