Чому не ВСІ Герої Небесної Сотні - ГЕРОЇ УКРАЇНИ?

Чому не ВСІ Герої Небесної Сотні - ГЕРОЇ УКРАЇНИ?

Вівторок, 25 листопада 2014, 00:00
       Позиція керівництва УНСО щодо відсутності імені Михайла Жизневського в Указі Президента України № 890/2014 "Про присвоєння звання Герой України"
 
    "21.11.2014. Прийняв рішення присвоїти звання Героїв України всім героям небесної сотні. П.Порошенко".... Так чому ж немає імені Михайла Жизневського в списку?

        Ще 24 лютого 2014 року Верховна Рада України прийняла постанову № 4213 «Про вшанування учасників збройних конфліктів під час мирних акцій протесту». Цим документом доручалося наступному Президентові України присвоїти звання «Герой України» полеглим під час збройних конфліктів упродовж листопада 2013 р. — лютого 2014 р. в Україні. У березні до Постанови були внесені зміни, що передбачали нагородження також і смертельно поранених на Майдані. П.Порошенка було інавгуровано 7 червня 2014, а значить більш ніж 5 місяців, постанова Верховної ради України залишалася президентом не виконаною, незважаючи на численні звернення, листи на адресу Президента України від родичів, активістів та членів організацій, до яких належали вбиті. Можливо ігнорувалось би це й надалі, якби вражаючий для офіційної групи в кашемірових пальто, сплеск обурення громадськості під час запалювання лампадок біля пам'ятного хресту загиблим 21 листопада з нагоди річниці від початку Революції гідності. Повернувшись до будівлі Секретаріату, того ж Петро Порошенко підписує Указ про присвоєння звання Героя України, згідно з яким «За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності» почесне звання з удостоєнням ордену «золота зірка» (посмертно) було присуджено 99 особам.

    Михайло Жизневський був другим убитим активістом на Грушевського і тому є безліч підтверджень. Від самого початку складання сумнозвісного списку Героїв Небесної Сотні, ім'я Локі було там витатуюване його кров'ю.
Але 21 листопада 2014 р. ім'я Михайла у списку на присвоєння звання Герой України зникає, бо він білорус, а згідно статуту ця відзнака дається тільки громадянам України. Тож він і ще двоє героїв - іноземців вбитих на Майдані  просто викреслюються зі списку. Так, просто. Чому? Тому, що змінюючи історію, Президенту не стало снаги всього-на-всього змінити кілька слів в указі власне Президента України про статус нагороди?
 
     Цей Указ і затверджений ним статут розміщено на сайті ВР. Зверніть увагу, що останнім пунктом в діючому указі визнається такою, що втратила чинність, попередня версія Указу. Значить можна вносити зміни за необхідності?
        А ось інший Закон України - Про державні нагороди.  Відповідно до статті 5 Закону про державні нагороди: "Державними нагородами можуть бути нагороджені громадяни України, іноземці та особи без громадянства. Нагородження державними нагородами провадиться указом  Президента України. Нагородженому вручається державна нагорода та документ, що посвідчує нагородження нею. Нагородження державними нагородами може бути проведено посмертно."
       А у статті 3 цього Закону читаємо: "Стаття 3. Види державних нагород. Державними нагородами є: звання Герой України; орден; медаль; відзнака "Іменна вогнепальна зброя"; почесне звання України; Державна премія України; президентська відзнака."
 
    То знову питання... що ж таки заважає зробити відповідні зміни до статті 6 цього Закону та, відповідно, і до Указу Президента України про затвердження Статуту звання Герой України?
 
      Відповідь очевидна: Волі!
 
     Чи вистачить Президенту політичної волі та фізичної сили скласти і затвердити своїм указом зміни до Статуту звання Герой України, із врахуванням того, що за нашу країну не один раз віддавали свої життя іноземці?
    Чи виконає Президент свою обіцянку відзначити цим званням ВСІХ героїв з Небесної Сотні, а також "кіборгів", які нині героїчно захищають донецький аеропорт, інших бійців, що надзусилля продовжують тримати лінію оборони понад усі зусилля ворога та гинути за державу в літньому взутті, поки, наприклад, діючий Герой України Юхим Звягільський, який голосував за "криваві" закони 16 січня, ввосьме готується зайняти своє зручне, спеціально зроблене під нього, крісло народного депутата зліва у ложі бенуар?...

                          
      Герої не діляться за національністю чи громадянством!
      Ними просто народжуються і героїчно вмирають за ту державу, яка в серці!
 
Костянтин Вінницький