Дебати сторін у справі Карпюка і Клиха перенесли на 11 травня

Дебати сторін у справі Карпюка і Клиха перенесли на 11 травня

Четвер, 5 травня 2016, 14:30

Дебати сторін у Верховному суді Чечні по справі громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха перенесли на 11 травня. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Ілля Новіков.

"Дебати по справі Карпюка і Клиха були призначені на 4 травня. Замість цього два дні ми витратили на рішення питання про те, хто повинен захищати підсудних. На другий день навіть не скликали присяжних, вже було зрозуміло що до виступів не дійде. З'явилися двоє нових адвокатів за призначенням (3-й і 4-й з викликаних судом, 6-й і 7-й, якщо рахувати по порядку). Микола та Станіслав, яких заради цього привезли з СІЗО, від них у присутності судді відмовилися. У результаті початок дебатів перенесено на 11 травня о 10 ранку", - зазначив він.

В той же час, як повідомляє depo.ua, українські правозахисники записали відеосюжет, який підтверджує алібі Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, яких судять у Росії за звинуваченням в участі у чеченській війні.

Протягом декількох місяців правозахисники в Україні займалися пошуком свідків захисту для Карпюка і Клиха.

"Це було непросте завдання - адже мова йде про події 20-річної давності", - пише Марія Томак на своїй сторінці в Фейсбуці.

Що стосується Станіслава Клиха, то в архіві збереглася залікова книжка, яка підтверджує його алібі - в роки першої чеченської війни він навчався на історичному факультеті Київського університету імені Шевченка.

Із Миколою Карпюком ситуація дещо складніша. Наприкінці 1994 - початку 1995 років він керував рівненським обласним відділенням організації УНА-УНСО. Документів про це не збереглося. Однак є чимало свідків, які підтверджують, що в цей час Микола перебував у Рівному.

Кілька десятків людей погодилися дати свідчення українським слідчим органам для подальшої передачі їх в Генпрокуратуру Росії. Поїхати і виступити на суді особисто ніхто крім родичів не зважився - насамперед через невпевненість у власній безпеці. З надією донести голос цих людей до суду присяжних і були записані ці відеосвідчення.

Інформаційний центр УНСО