День вишиванки у Маріуполі

День вишиванки у Маріуполі

Четвер, 21 травня 2015, 20:00

Бійці добровольчого батальйону УНСО, які зараз виконують бойві завдання в районі Маріуполя у складі окремого 131-го розвідувально-диверсійного батальйону долучились до святкування Дня вишиванки.

День вишиванки — прекрасне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Свято не прив’язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець просто за покликом серця одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок. А може й береже її в потаємному кутку похідног рюкзака на бойових позиціях, як от наші хлопці, щоб цього чудового сонячного дня одягнути вишиту сорочку та довести всім ворогам ще раз, що духом українця не зламати ніколи, бо Україна - в серці!

Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано у 2007 р. студенткою  Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році, з метою збереження українських цінностей та їх популяризації серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Разом з тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Цього року це свято не оминуло Донецьку область, частина території якої і досі знаходиться під владою російських окупантів. У багатьох містах пройшли акції з нагоди Дня вишиванки, на які зібралося дуже багато людей. У Маріуполі городяни долучились до святкування прямо на центральній площі міста. Місцеві майстри вишивки, народних ремесел пропонували всім охочим придбати їх вироби або долучитись до майстер - класів по навчанню всіх бажаючих. Творчі колективи виступили з запальними номерами, долучаючи всіх охочих до виконання традиційних пісень та танців.  На завершення відбувся парад навколо Драматичного театру.

Зі святом вас, любі українці!

Інформаційний центр УНСО

Фото з сайту i24.com.ua