День захисника України відсвяткували не лише українці

День захисника України відсвяткували не лише українці

Субота, 15 жовтня 2016, 10:45

У Центральному будинку офіцерів у Києві вчора вручали відзнаки "Брат за брата" – УНСОвцям, які воювали в Грузії та іноземним добровольцям, які нині воюють за Україну, повідомляє 5-й канал.

Росіянин Олег воює за Україну від самого початку. У 2014 році він приїхав до України і пішов на фронт добровольцем. Олег хоче отримати українське громадянство. Але має з цим проблеми.

"Азовець" на позивний "Сєдой" має досвід війни проти Росії у 1990-х роках – у Грузії. Тоді пліч-о-пліч із грузинами воювали і добровольці української "УНА-УНСО". "Сєдой" каже, що нині він повертає цей борг. Залишив на Батьківщині дружину і дітей, і приїхав битися до України.

Аміна Окуєва, боєць батальйону ім. Джохара Дудаєва, запевняє – багато її побратимів також готові битися проти Росії на Донбасі. Але поки що немає умов.

Хорват Деніс Челлєр пишається нагородою, яку отримав сьогодні разом з іншими іноземними добровольцями. Це відзнака "Брат за брата", яку започаткувала УНА-УНСО. Деніс обіцяє – буде з Україною до перемоги. Адже має просту і потужну мотивацію – так йому сказало серце.

Білорус, якого побратими знають як "Лева", нині лікується. Граната розірвалася у нього під ногами. Попереду ще одна операція. Але спочатку обіцяє провідати співвітчизників на передовій.

Після нагородження у залі лунає лише один гімн, який співають усі разом. "Станем, браття, усі за волю. Від Сяну до Дону".

Інформаційний центр УНСО