Сьогодні Україна відзначає День цивільної оборони

Сьогодні Україна відзначає День цивільної оборони

Вівторок, 1 березня 2016, 12:30

Всесвітній день цивільної оборони відзначається 1 березня з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб.

В 1931 році з ініціативи декількох держав французький генерал медичної служби Жорж Сен-Поль заснував у Парижі „Асоціацію Женевських зон” – „зон безпеки” для створення шляхом двосторонніх і багатосторонніх угод локальних зон безпеки в усіх країнах, яка потім була перетворена на Міжнародну організацію цивільної оборони (МОЦО). В 1972 році МОЦО отримала статус міжурядової організації. Зараз в МОЦО входять 50 країн, ще вісім держав мають статус спостерігача. Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена згідно з дорученням Прем'єр-міністра України від 25.07.1998 р.

День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день набрав чинності устав МОЦО, який схвалили 18 держав. Міжнародний день цивільної оборони прийнято відзначати в освітніх установах і на об'єктах, прямо пов'язаних з цією тематикою. Учням шкіл розповідають про правила поведінки при настанні різних надзвичайних ситуація, демонструють основні засоби індивідуального і колективного захисту населення. Цього дня всім нагадують про місце знаходження бомбосховищ.

Щороку Міжнародний день цивільної оборони проходить під різними гаслами, які відображають важливі питання, пов'язані з порятунком життя населення та захисту природи. 

Регіональні осередки Української Націоналістичної Самооборони теж приймають активну участь в військо-патріотичному вихованні школярів та студентів, спільно з адміністраціями навчальних закладів, регулярно влаштовуючи тематичні вишколи з військової підготовки, цивільного захисту, навичок надання першої медичної допомоги та правил поведінки під час надзвичайних ситуацій. При цьому ми вчимо молодь не лише теорії та практиці самозахисту, а, в першу чергу, як організовуватись в групи та надавати допомогу іншим при можливій небезпеці. 

Разом ми виховуємо свідомих громадян, щирих патріотів своєї країни, які стають надійною опорою державі у справі захисту населення від будь-якої небезпеки чи ворога. 

Більше про наші вишколи можна дізнатись у розділі Новини та Галереї (фото і відеозвіти). Оголошення про найближчі тренування публікуються в розділі Анонси та на сторінках осередків в соціальних мережах.  

Інформаційний центр УНСО