Костянтин Вінницький: "Донбас. Крим. To be continued…"

Костянтин Вінницький: "Донбас. Крим. To be continued…"

П'ятниця, 30 жовтня 2015, 17:45

Процес відведення з лінії зіткнення у зоні АТО на Донбасі зброї калібром менше 100 мм триває. З подачі багатьох політиків, телевізійні новини в унісон сповіщають про завершенні війни, а спікер Верховної Ради вже анонсує свято визволення України від російської агресії. Ніхто не акцентує увагу на тому, що основна частина підрозділів українських збройних сил відступає на 15 кілометрів від лінії фронту. Формально, але відступає.

Сьогодні кожний генерал-«стратег» повинен пам’ятати, що ворог весь час готує плани наступу. Ці плани постійно змінюються, коригуються та адаптуються до поточної ситуації. Росія продовжує здійснювати космічну та радіоелектронну розвідку. Активно діє агентура.

Виникає питання, наскільки готові Збройні сили України оперативно маневрувати, позбавивши важкого озброєння перший ешелон оборони? Говорити про те, що нічого критичного у цьому немає, адже існують другий та третій ешелони оборони – контрпродуктивно.

У нинішній ситуації, Україна мусить вжити низку термінових заходів для забезпечення своєї обороноздатності та безпеки громадян. А саме:

1. Генеральний штаб України повинен підготувати, а РНБО затвердити плани наступу Збройних сил України на Донбасі та в Криму, з метою відновлення територіальної цілісності України. Ці плани, зрозуміло, матимуть гриф «цілком таємно», але весь час громадяни України, навіть на рівні чуток, повинні отримувати сигнали про існування таких планів.

2. Підрозділи Збройних сил України, які знаходяться на лінії зіткнення з ворогом повинні бути максимально забезпечені засобами боротьби із бронетехнікою та диверсійно-розвідувальними групами супротивника та, головне, вичерпними оперативно-розвідувальними даними.

3. Відродження сил протиповітряної оборони країни, мусить стати основним пріоритетом діяльності Міністерства оборони. Україна у найкоротші терміни повинна отримати надійне прикриття від авіаударів на всіх висотах та відстанях.

4. Питання проведення постійних навчань, бойових стрільб та відпрацювання взаємодії різних підрозділів на полі бою є надзвичайно актуальним. Навчання повинні регулярно відбуватися у всіх без виключення підрозділах. Для цього доречно створити у структурі Міністерства оборони України окреме управління, яке здійснюватиме координацію проведення навчань на всіх рівнях із залученням інструкторів з країн НАТО.

5.  Окрему увагу необхідно приділити реформуванню, модернізації та оновленню ВПС України. Військові льотчики повинні регулярно літати та здійснювати бойові стрільби. Зважаючи на відсутність бойового досвіду офіцерів, необхідно забезпечити технічну можливість для набуття навичок та відпрацювання комплексу дій з протидії супротивнику у повітряному бою. У світлі війни на Донбасі та у контексті підготовки планів з визволення українських територій від ворога, значний акцент необхідно зробити на розвитку штурмової авіації.

6. Україна повинна терміново почати розробку власної балістичної ракети, яка зможе доставляти бойову частину на відстань до 1500 кілометрів.

7. Тоді, коли тимчасово мовчать гармати, величезне значення у зміцненні обороноздатності країни належить засобам масової інформації. Громадяни України та світова спільнота повинні регулярно отримувати інформацію за наступними темами:

- Навчання та бойове злагодження підрозділів сухопутних військ, сил протиповітряної оборони, військово-повітряних сил України, поставка до війська нових зразків техніки та озброєння.

- Підготовка українських прикордонників до встановлення контролю за кордоном України із Російською Федерацією.

- Вдосконалення управління в Збройних силах України, впровадження стандартів НАТО у матеріально-технічному забезпеченні армії.

- Боротьба з корупцією та саботажем у Збройних силах України.

- Політичне та військо-технічне співробітництво України із НАТО.

- Військова операція Росії у Сирії з акцентом на мотиви втручання, масштаб руйнувань, жертви серед мирного населення.

- Сучасний стан Російської Федерації, її сучасного політичного та суспільного устрою. Вплив світових санкцій на економіку Росії та перспективи економічного колапсу країни-агресора.

Українцям треба пам’ятати, що війну із Російською Федерацією не завершено. У будь-який момент бойові дії можуть відновитися. Безумовно, Росія може зав’язнути на Близькому Сході надовго, адже про зброю попросив Афганістан, а Ірак, можливо, буде просити про бомбардування своєї території. Не виключено, що своє слово ще скаже волелюбний Кавказ. Якщо цього не станеться, Кремль може повернутися до проекту «Новоросія», як єдиного перспективного, з огляду на створення у росіян образів ворогів-українців та визволителів-новоросів для відволікання громадян від економічних негараздів та зниження ступеню суспільного невдоволення.

Протистояти агресору можливо лише маючи високий рівень національної свідомості та боєздатні збройні сили. Українці це вже довели.

Костянтин Вінницький